
ZBYT GORĄCA LUB ZBYT ZIMNA WODA
Zarówno zbyt gorąca jak i za zimna woda nie służy włosom. Zbyt gorąca woda rozszerza łodygę włosa, niszcząc ją i pozbawiając połysku. Z kolei zbyt zima woda sprawia, że łuski w ogóle się nie rozchylają a wartościowe składniki szamponu i odżywki nie są w stanie wniknąć w strukturę włosa.

Częstym błędem jest używanie zbyt dużej ilości szamponu naraz a także niedostateczne spłukanie szamponu.

JAK CZĘSTO MYĆ WŁOSY?
Nie istnieje żadna reguła określająca częstotliwość mycia głowy, ponieważ zabieg ten zależy głównie od indywidualnych preferencji. Włosy niektórych przetłuszczają się szybciej, innych później. Wiadomo natomiast, że włosy nie potrzebują codziennego mycia. Zdaniem ekspertów częste mycie włosów prowadzi do zakłócenia ekosystemu skóry i może negatywnie wpływać na układ odpornościowy. Nadmiar zabiegów może sprawić, że włosy będą się przesuszać i łamać.
Zbyt długi okres między poprzednim myciem może spowodować, że wszelkie zanieczyszczenia i sebum, które zbierają się na powierzchni włosa i skóry, mogą działać szkodliwie. Zanieczyszczenia zgromadzone na skórze głowy osłabiają włosy i powodują przyspieszone wypadanie. Mogą także prowadzić do rozwoju chorób skórnych.

ODŻYWKI DO WŁOSÓW
Pomijanie lub niewłaściwe stosowanie odżywek to błąd. Odżywka powinna być stosowana każdorazowo po myciu włosów. Warto jednak pamiętać, aby dobrać odpowiednią pod kątem rodzaju włosów. Innych składników odżywczych wymagają włosy farbowane, suche, zniszczone a innych kręcone czy proste.
Odżywkę najlepiej nakładać od połowy włosów ku końcówkom. Nakładanie na nasadę może podrażnić skórę i sprawić, że włosy będą szybciej wyglądać na nieświeże. Odżywkę nakładaj na wilgotne włosy, lecz nie całkowicie mokre, ponieważ może ona zwyczajnie spłynąć.
TRIK: po nałożeniu odżywki dobrze jest przeczesać pasma szczotką, wtedy masz pewność, że produkt nałożony jest równomiernie.