Początki kariery Stanisławy Celińskiej
Stanisława Celińska wkroczyła na scenę już jako siedmiolatka, a swoje pierwsze doświadczenie w świecie aktorstwa łapała uczęszczając na zajęcia w kółku teatralnym. Jej debiut teatralny miał miejsce w 1968 roku. Okazał się początkiem długiej i owocnej kariery na scenach najważniejszych warszawskich teatrów takich jak: Teatr Współczesny, Nowy, Dramatyczny, Studio, Kwadrat, a także Teatr Nowy w Poznaniu.
Celińska zachwyca publiczność nie tylko jako aktorka, ale również jako wokalistka. Jej wykonanie utworu "Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!" przeszło do klasyki. Trzy wydane przez nią albumy muzyczne uzyskały status platynowej płyty.
"Pieniądze to nie wszystko", "Krajobraz po bitwie", "Panny z Wilka"
Ogólnopolską popularność przyniosły aktorce kreacje stworzone w filmach takich jak: "Pieniądze to nie wszystko", "Krajobraz po bitwie", "Panny z Wilka", czy "Nie ma róży bez ognia". Za swoje role filmowe Celińska została dwukrotnie nagrodzona Orłem za najlepsze drugoplanowe role kobiece.
Uczucie łączące Stanisławę Celińską i Andrzeja Seweryna
W młodości Stanisława Celińska stała się obiektem uczuć aktora Andrzeja Seweryna, z którym dzieliła ławki szkolne. Ich relacja rozpoczęła się w liceum, gdzie Celińska, uznana za buntowniczkę, wprowadziła Seweryna w świat aktorstwa.
- Była uzdolniona, śliczna, cudowna. Poznałem ją w szkole na Żoliborzu. Kiedy wychodziło się po lekcjach, to skręcało się w prawo, potem druga, może trzecia klatka i już było się u Stasi - wspominał Andrzej Seweryn w książce "Ja prowadzę!"
Ich drogi zawodowe skrzyżowały się ponownie na warszawskiej Szkoły Teatralnej. Ostatecznie jednak znajomość nie przetrwała próby czasu. Jak wyglądała Stanisława Celińska w młodości? Zdjęcia zobacz w poniższej galerii:
