Uczestnicy utworzyli 7 zespołów. Przez 24 godziny pracowano nad „programem, który będzie lepszy od człowieka”.
Hackathon to konkurs skierowany do programistów i studentów informatyki. Podczas finału w w budynku Biblioteki UKW okazało się, że wszyscy uczestnicy są jeszcze studentami, a nawet uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych. Stąd też ucieszyły zwycięzców zaproponowane płatne staże w firmach informatycznych: Atosie, Eximo Project , iQorze i Syneo.pl.
Dajcie mi informatyka, a ja dam mu dobrą robotę [rozmowa]
Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i pasją. Pokazano niezwykle ciekawe projekty, bardzo często były to prototypy, które młodzi programiści planują rozwijać.
Najlepszy okazał się zespół w składzie Hubert Rzepiński, Bartłomiej Baca i Kacper Paczos , który zaprezentował aplikację mobilną, wspomagającą użytkownika w szybkiej ocenie jakości produktu spożywczego na podstawie jego składników. Chociaż istnieją na rynku podobne aplikacje, działają one w oparciu o kod kreskowy produktu. Innowacyjność pomysłu laureatów polegała na zastosowaniu technologii OCR do ustalenia listy składników produktu. Takie podejście eliminuje konieczność utrzymywania aktualnej bazy kodów kreskowych - do sprawnego działania wystarcza katalog dostępnych składników używanych do produkcji żywności.
Bydgoszcz stawia na usługi dla biznesu. Rosną centra logistyczne
Zwycięzcy otrzymali dodatkowo nagrody ufundowane przez członków Bydgoskiego Klastra Informatycznego: firmę T Komp i Domena.pl
Organizatorem wydarzenia był Bydgoski Klaster Informatyczny, który skupia ponad 20 firm z branży ICT. W organizację konkursu włączyło się wiele firm, działających lokalnie w branży IT.
