Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku. Po remoncie za 4 miliony [zdjęcia, film]

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku po modernizacji
Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku po modernizacji Sandra Szymańska
Udostępnij:
W Szkole Podstawowej nr 1 w Więcborku hucznie otwarto zmodernizowaną salę gimnastyczną. To jedyny taki obiekt w gminie z widownią. Otwarcie uświetniły występy artystyczne dzieci, w tym pokaz tańca towarzyskiego.

Były lata 70., teraz jest XXI wiek. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Więcborku doczekała się kapitalnego remontu, a rzec należy modernizacji, przebudowy i rozbudowy. Teraz to nowoczesny obiekt, który będzie służył dzieciom, młodzieży, a także mieszkańcom gminy, klubom sportowymi stowarzyszeniom.. W piątek w obecności przedstawicieli rządu została oficjalnie oddana do użytku.

- To prezent dla Was. Dzisiaj otrzymujecie tak piękną salę sportowo-widowiskową – zwróciła się do uczniów Ilona Sobecka-Gruszczyńska, dyrektorka szkoły. - Dziękuję decydentom, włodarzom, architektom, budowniczym.

Jedyna z trybunami

Prace remontowe i modernizacyjne rozpoczęły się w lipcu 2021 roku i dotyczyły przebudowy niemal całego obiektu. Chodziło o dostosowanie sali do standardów i wymogów sanitarno-higienicznych, a także przystosowanie do potrzeb osób niepełnoprawnych. Sala została rozbudowana o 350 metrów kwadratowych, a jedna ze ścian wyburzona. Ocieplono ściany, dach, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Jednak to, co najważniejsze, powstało wewnątrz. Wymieniono parkiet, zamontowano nowe oświetlenie i nagłośnienie, zainstalowano nowe elementy wyposażenia m.in. kosze do koszykówki, bramki, siatki, piłkochwyty, tablice wyników, drabinki. Clou całej inwestycji to budowa trybun na piętrze dobudowanej części dla około 200 osób. Dzięki niej w dużo bardziej komfortowych warunkach będą mogły się odbywać turnieje tańca, a Więcbork może właśnie pochwalić się młodymi tancerzami ze Studia Tańca „Natural”. Dzieci pokazała swoje umiejętności właśnie podczas otwarcia sali.

- Od wielu lat mieliśmy świadomość, że słabą stroną jest u nas brak sali gimnastycznej z trybunami. Prężnie działające szkoły, organizacje sportowe, stowarzyszenia, chcące rozwijać swoją działalność, miały ograniczone możliwości. Podjęliśmy wspólnie decyzję o modernizacji, bo uważaliśmy, że nasi mieszkańcy zasługują na to. Dziś znajdujemy się w obiekcie nowoczesnym i bezpiecznym, dającym możliwości rozwijania działalności sportowej i kulturalnej– podkreślił burmistrz Waldemar Kuszewski.

Oprócz tego powstały nowe szatnie z zapleczem sanitarnym i pomieszczenie dla nauczycieli, a także sala taneczna wyposażona w dodatkowe nagłośnienie i sala przeznaczona na siłownię.

Obiekt na miarę XXI wieku

Wstęgę przecinali minister Łukasz Schreiber, wicewojewody kujawsko – pomorski Radosław Kempiński, dyrektorka szkoły Ilona Sobecka-Gruszczyńska, wicedyrektor Arkadiusz Skowron, burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Łańska, główny wykonawca robót budowlanych Zdzisław Błociński oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Ostojska.

- Pamiętam, że gdy uczęszczałem do szkoły podstawowej w Bydgoszczy, nie mieliśmy takiej sali. Nie mieliśmy żadnej sali sportowej. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywały się na stadionie lub salkach katechetycznych. Ten obiekt spełnia standardy trzeciej dekady XXI wieku – zauważył minister Łukasz Schreiber.

- Myślę, że zarówno władze gminy, jak również pani dyrektor, grono pedagogiczne, rodzice, dzieci – każdy ma swój powód do zadowolenia i radości. Jak wiemy, zdrowie i kultura fizyczna najmłodszych są niezwykle ważne. Szczególnie po okresie pandemii tego typu inwestycje są niezwykle potrzebne – dodał wicewojewoda Radosław Kempiński.

Inwestycja kosztowała 4,3 mln zł, z czego 90 procent to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Otwarcie sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku - zdjęcia:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska zorganizuje mistrzostwa na najwyższym poziomie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie