Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa sala sportowa dla Zespołu Szkół w Koronowie. W kolejce czeka Solec Kujawski [zdjęcia]

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Zespół Szkół w Koronowie ma nową salę sportową. Właśnie w niej zorganizowano w tym roku powiatową uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela
Zespół Szkół w Koronowie ma nową salę sportową. Właśnie w niej zorganizowano w tym roku powiatową uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela Fot. Piotr Mitera
Szkoła przy ul. Sobieskiego w Koronowie to placówka specjalna, podległa bydgoskiemu starostwu. Podczas obchodów Dnia Nauczyciela otwarto w niej salę gimnastyczną. Ale nowości więcej.

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy inwestuje w koronowskie szkoły. Odrestaurowany budynek LO w Koronowie stał się jedną z wizytówek miasta i zgłoszony został w tym roku do konkursu „Modernizacja roku”. Sporo zmian zaszło także w Zespole Szkół przy ul. Sobieskiego. To placówka specjalna, w której działają SP nr 3, Specjalna Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 i szkoła przysposabiająca uczniów do pracy.

Od 2021 r. w obiekcie trwały prace budowlane zlecone przez starostwo. Ich zakończenie uczczono hucznie podczas powiatowej gali z okazji Dnia Nauczyciela, którą zorganizowano w tym roku właśnie w Koronowie. Zrealizowana inwestycja znacznie poprawiła warunki kształcenia dzieci i młodzieży. A co się w szkole zmieniło?

Uczniowie doczekali się nowej sali gimnastycznej. Brak dobrej bazy sportowej był dotąd dużym mankamentem szkoły.

Święto w Koronowie

- To prawdziwe święto dla całej społeczności szkolnej. Nowa sala gimnastyczna będzie miała ogromne znaczenie dla uczniów. Powstała bowiem przestrzeń do ćwiczeń i miejsce, w której będą mogli rozwijać kondycję fizyczną, zdrowe nawyki i budować pozytywne relacje z rówieśnikami – podkreśla Katarzyna Żubik, dyrektor szkoły.

Na budowie sali modernizacja placówki się jednak nie zakończyła. Przebudowano także część pomieszczeń dydaktycznych i poddasze. W placówce zainstalowana została także platforma dla osób niepełnosprawnych. Odnowiono również pomieszczenia w piwnicy. Nową salę sportową z budynkiem szkoły połączył parterowy łącznik. Całość dopełnia piękny ogród sensoryczny.

Koszt zadania ogromny, ponad 4 mln zł. Wydatki w całości pokryte zostały z budżetu powiatu. Początkowo zadanie kosztować miało nieco ponad 3,5 mln zł, ale w trakcie robót kosztorys trzeba było skorygować.

- To stary budynek. Podczas prowadzonych prac okazało się, że konieczna jest także wymiana więźby dachowej. Tego nie było w planach. Musieliśmy przeznaczyć na to dodatkowe środki – wyjaśnia Wojciech Porzych, starosta bydgoski.

Inwestycję powierzono firmie z pow. włocławskiego. - Prace remontowe trwały ponad 2 lata. Efekt jest imponujący- przyznaje Katarzyna Żubik.

Podczas otwarcia nowej sali wręczone zostały nagrody starosty bydgoskiego przyznane z okazji Dnia Nauczyciela. Laureatkami same panie. Listę otwiera Katarzyna Żubik, dyr. ZS w Koronowie. Kolejne nagrodzone osoby to: Katarzyna Wolińska (ZSOiZ w Solcu Kujawskim), Iwona Małek i Iwona Kowalik (Zespół Szkół Zawodowych w Koronowie), Anna Ligman (Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie) oraz Edyta Molczyk (ZS w Koronowie). Gratulujemy!

Sala potrzebna też w Solcu Kujawskim

Po zakończeniu inwestycji w Koronowie Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy planuje kolejne zadania. W planach jest m. in. budowa nowej sali sportowej dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim.

To Cię może również zainteresować

- W lutym 2024 roku powinny być gotowe dokumenty projektowe. To zadanie zrealizować chcemy wspólnie z gminą Solec Kujawski. Obecna sala sportowa w tej szkole jest stara i nie spełnia oczekiwań - wyjaśnia Wojciech Porzych.

Jak dowiadujemy się - stara sala w przyszłości, staraniem władz gminy, adaptowana ma zostać na salę koncertową i służyć m. in. Szkole Muzycznej w Solcu Kujawskim.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska