https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pakość ma nowoczesną stację uzdatniania wody [zdjęcia]

red
Symbolicznego uruchomienia stacji dokonał burmistrz Zygmunt Groń, prezes Przedsiębiorstwa Usług Gminnych w Pakości Wiesław Nurski, właściciel firmy Hydroterm Zygmunt Biernacki, inspektor nadzoru Zenon Barski i Jan Sparzyński
Symbolicznego uruchomienia stacji dokonał burmistrz Zygmunt Groń, prezes Przedsiębiorstwa Usług Gminnych w Pakości Wiesław Nurski, właściciel firmy Hydroterm Zygmunt Biernacki, inspektor nadzoru Zenon Barski i Jan Sparzyński Urząd Miejski w Pakości
W Pakości oddano do użytku nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, stację uzdatniania wody do celów pitych.

Symbolicznego uruchomienia stacji dokonał burmistrz Zygmunt Groń, prezes Przedsiębiorstwa Usług Gminnych w Pakości Wiesław Nurski, właściciel firmy Hydroterm Zygmunt Biernacki, inspektor nadzoru Zenon Barski i Jan Sparzyński.

- Woda ujmowana z dwóch studni jest napowietrzana i filtrowana przez cztery filtry wypełnione nowoczesnym złożem filtracyjnym, chalcedonitowym. Następnie woda po oczyszczeniu jest gromadzona w dwóch zbiornikach retencyjno-wyrównawczych - tłumaczą urzędnicy z Pakości.

Uzdatniona woda ze zbiorników podawana jest do sieci wodociągowej. Może być dezynfekowana podchlorynem sodu. Przystosowano jedno z pomieszczeń w budynku SUW na chlorownię.

Instalacja spełnia bardzo rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa

- podkreślają urzędnicy.

Do końca marca tego roku stacja uzdatniania wody zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy, który zapewni nieprzerwaną pracę układu technologicznego i pomp.

Układ technologiczny pozwala na dostawę wody w ilości do 2000 m3/dobę, to jest dwukrotnie więcej niż przed modernizacją.

Przewidywany okres eksploatacji stacji uzdatniania wody to ponad 50 lat.

Ponadto przeprowadzono remont budynku SUW - ocieplono stropodach, wykonano wentylację, nowoczesną instalację centralnego ogrzewania oraz posadzki z płytek ceramicznych, częściowo płytkami obłożono ściany.

"O mamo! Co my pijemy?" Pakość skarży się na jakość wody [zdjęcia]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
3 marca, 12:57, ratujmy puszcze bydgoska:

Zachęcam do podpisania petycji w sprawie przebiegu S10 przez Puszczę Bydgoską. To skandal że GDDKIA chce zniszczyć żródliska i stawy na Strudze Otorowskiej w Rudach gdzie woda wypływa spod wysokiej piaszczystej skarpy. To jest unikalne zjawisko erozji wstecznej bardzo rzadkie na nizinach i zwykle chronione np. jak w rezerwacie Żródła Rzeki Łyny na Mazurach. Puszcza Bydgoska jest bardzo uboga w wodę i cieki wodne. Tym bardziej trzeba chronić żródliska w Rudach, to powinien być rezerwat! Jak widać z mapki na stronie GDDKIA proponowany przez GDDKIA przebieg S10 przetnie także rejon wodospadu na Zielonej Strudze koło Jarek na południe od Cierpic. To jest unikalny, bardzo rzadki wodospad na nizinach gdzie Zielona Struga spada około 50 cm po cofającym sie powoli progu morenowym. Spadająca woda wytworzyła tam kocioł eworsyjny o głębokości 1,5 metra niczym w górach. Dlatego uważam ze przyszła S10 powinna iść wzdłuż trasy obecnej DK10. Tak uchroni się spójność dużego kompleksu leśnego jakim jest licząca niemalże 500 km2 Puszcza Bydgoska. Tu link do petycji- https://www.petycjeonline.com/petycja_kierowana_do_generalnej_dyrekcji_drog_krajowych_i_autostrad_przeciwko_wariantowi_poprowadzenia_drogi_ekspresowej_s10_przez_najcenniejsze_i_najatrakcyjniejsze_tereny_puszczy_bydgoskiej

Popieram tą cenną inicjatywę ratowania puszczy

G
Gość

nie lepiej było usunąć złomowisko i składowisko zardzewiałych rur, beczek i innych odpadów, znajdujące się i stopniowo zakopywane na łące obok ujęcia "wód pitnych" ?

G
Gość

nowa pumpa

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska