
Office manager
W zakres obowiązków menadżera biura wchodzą: opieka nad korespondencją, dbanie o dobry wizerunek firmy, organizowanie kalendarza spotkań, telefoniczny kontakt z klientami i firmami zewnętrznymi. Office manager jest pierwszą osobą, z którą styka się klient, dlatego tak ważne jest dobre pierwsze wrażenie.
Office manager to sekretarka w nowym wcieleniu. Office manager brzmi dumniej, poza tym nazwa tego zawodu nie jest dopasowana do płci, obowiązki office managera może wypełniać zarówno kobieta jak i mężczyzna.

Sales Assistant
Pięcie się po szczeblach kariery dosięga każdego, bez względu na staż pracy. W handlu na stanowisku Sales Assistant zatrudnia się tysiące osób, które reprezentują wizerunek firmy, bezpośrednio promują produkty, mają bezpośredni kontakt z klientem.
Sales Assistant to po prostu kasjer/sprzedawca, ale używając angielskiego odpowiednika, nazwa stanowiska brzmi dumniej. Korzystając z „sales assistant" możemy również wyróżnić pracownika, który jest w formie dłużej lu ma większe kompetencje i nadać mu tytuł „senior sales assistant”

Human Resources Specialist
Usilnie poszukiwani specjaliści na rynku pracy. Stanowisko, które jest już w każdej, planującej systematyczny rozwój formie. Dział HR to niekiedy osób, z których każda zajmuje się innym działem w firmie. W praktyce Human Resources Specialist zajmuje się planowaniem ścieżki zawodowej pracowników, rekrutacją na nowo powstałe stanowiska, organizowanie, szkoleń, które poszerzają horyzonty pracowników. Specjalista ds. HR wyznacza obowiązki pracowników i zmienia je w momencie zmiany kierunku rozwoju firmy. To HRowiec powinien jako pierwszy zauważyć w czym pracownik radzi sobie lepiej a z czym ma problemy. Jego zadaniem jest też utrzymywanie kontaktu z urzędami pracy praz pośrednictwa pracy.
W przeszłości Human Resources Specialist to była po prostu kadrowa, zwykle kobieta, która firmę trzymała w szachu. Dbała o dobry komfort pracy i organizowała pracę zespołu.

Graphic designer
Grafik potrzebny jest w każdej firmie, zarówno sprzedażowej jak i usługowej. Grafik planuje wizualne przedstawienie produktu. Jego praca jest połączona z pracą działów sprzedaży i marketingu a także PR. Graphic designer może też pracować na zlecenie jako freelancer. Osoba zajmująca to stanowisko zajmuje się tworzeniem projektów graficznych, plakatów, ulotek, etykiet, logo, banerów i innych elementów identyfikacji wizualnej marki.
Grafik komputerowy to stanowisko, które powstało po rewolucji komputerowej. Wcześniej tą profesją zajmowali się plastycy. Dobry plastyk potrafił zaprojektować gazetę, nadruk na tkaninie, nowe logo firmy, a także narysować komiks czy stworzyć matrycę do powielania plakatów.