
Groomer
Zawód, który trudno rozszyfrowywać po samej nazwie. Stanowisko, o którym mowa powstało niedawno, ale pracownicy zajmowali się tym fachem już od lat. Groomerem nazywa się osobę, która zajmuje się pielęgnacją sierści zwierząt domowych. Chodzi o podcinanie, czesanie, ale też wykonywanie zabiegów, które sprawią, że sierść będzie zdrowa i piękna. Z usług groomera korzystają osoby, które prezentują swoje pupile na wystawach dla psów czy kotów. Zabieg u groomera to też dobry prezent dla zwierzaka.
Groomer to dawniej fryzjer dla psów i kotów.

Coolhunter
Każdy produkt ma swoje plusy i minusy. Każdy klient ma swoje zdanie na temat produktu i zdobywanie tych opinii należy do zadań coolhuntera. Osoba pracująca na tym stanowisku pracuje na zasadach zbliżonych do tajemniczego klienta. Działa w ukryciu i zdobywa szczere opinie o produkcie po to, aby go maksymalnie udoskonalać i dostosowywać do potrzeb klientów.
Coolhunterem w przeszłości był po prostu socjolog, jednak długie badania i wyniki,na które trzeba było czekać wymusiły na branżach stworzenie nowego stanowiska, które działa w szybszym tempie, na bieżąco, na małej ilości danych, bez[pośrednio z klientem.

Animator czasu wolnego
To osoba, która organizuje czas dzieciom lub dorosłym. Animatorów można spotkać w ośrodkach wczasowych, na salach zabaw czy w szkołach. Animator czasu wolnego to ktoś więcej niż pani ze świetlicy. Animator czasu wolnego to osoba, która ma predyspozycje i doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi. Potrafi koordynować zabawę, zna różne metody i techniki pracy z ludźmi w różnym wieku. Animator czasu wolnego powinien mieć wykształcenie pedagogiczne. Osoby posiadające takie doświadczenie są mocno poszukiwane przed okresem wakacyjnym. Animatorzy czasu wolnego są bardzo mile widziani w zagranicznych ośrodkach.
W PRLu osoba pracująca na tym stanowisku to był KaOwiec. Nazwa wzięła się od skrótu KO – pracownik kulturalno-oświatowy. Najpopularniejszym KaOwcem w historii polskiego kina był Stanisław Tym w filmie Marka Piwowskiego „Rejs”.

Supervisor
Nadzoruje pracę całego zespołu. Czuwa nad terminowością i precyzją wykonywania obowiązków. Dba o dobry kontakt pomiędzy liderami a zespołem. Czuwa nad całym procesem pracy. W sporcie supervisor w rozgrywkach przygląda się pracy zespołów, ławek trenerskich ale także sędziów, jest osobą, która w sytuacjach konfliktowych ma ostatnie zdanie.
Supervisor w firmie to po prostu koordynator, który na co dzień stara się usprawnić prace całego zespołu.