
Przez rok na Kujawach i Pomorzu przybyło 202 milionerów.
Więcej informacji na ten temat w naszej galerii >>>>>

- Najwięcej milionerów rozliczyło się w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Bydgoszczy oraz Drugim Urzędzie Skarbowym w Toruniu - dodaje Kinga Błaszczyńska.
Wygląda na to, że rekordowo dużo mieszka ich w Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach, jak np. w Osielsku, Niemczu, Białych Błotach czy Nowej Wsi Wielkiej, które rozlicza właśnie bydgoska jedynka.
Z kolei toruńska dwójka "ma pod swoimi skrzydłami", poza częścią Torunia, także m.in. Chełmżę, Czernikowo, Lubicz, Łubiankę, Łysomice, Obrowo, Wielką Nieszawkę, Złąwieś Wielką.
Oczywiście, bogaczy możemy spotkać na ulicach także innych miejscowości, jak np. w Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Mogilnie, Inowrocławiu, Golubiu-Dobrzyniu, Lipnie, Tucholi, Świeciu, Sępólnie Krajeńskim, Radziejowie czy Nakle.
Pracują na etatach?

Regionalni krezusi raczej nie pracują u kogoś na etacie, bo - w zdecydowanej większości - to przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym.
Analizując deklaracje podatkowe, najwięcej bogaczy rozliczyło się na PIT- 36L, a to znaczy, że mieli przychody z działalności gospodarczej lub z działów specjalnych produkcji rolnej.
Na liście milionerów są m.in. najlepsi fachowcy, lekarze (głównie specjaliści cieszący się dobrą opinią), prawnicy i politycy.
"Nie ma co się dziwić, że lekarze mają pieniądze i stawiają wille bez kredytów. W czasie pandemii za porady online kasowali nawet po 300 i więcej złotych, w ogóle ceny w prywatnych gabinetach to jakiś kosmos" - takie i podobne złośliwie komentarze internautów pojawiają się często pod artykułami, gdzie jest choć wspomniane o zarobkach lekarzy.
Jakie mają majątki?

W co inwestują najbogatsi mieszkańcy regionu?
W dokładnie to samo, co krezusi z innych części kraju. Chętnie kupują luksusowe auta, do których można zaliczyć takie marki, jak m.in. Bentley, Lamborghini, Maserati, Ferrari czy Rolls-Royce, a także premium, np. Mercedes, BMW, Audi, Volvo czy Tesla - wynika z raportu "Rynek dóbr luksusowych w Polsce".
Jak rośnie armia milionerów w regionie? [liczby]
Jednak samochody to nie wszystko. Są to jeszcze np. apartamenty, dzieła sztuki, luksusowe zagarki i biżuteria, a nawet diamenty.
Raczej nie lubią przejadają swoich zarobków i najczęściej inwestują w myśl zasady "pieniądz rodzi pieniądz".