Zamknij

Gazeta Pomorska

Pani Kazimiera w DPS w Nowej Wsi świętowała setne urodziny

W sobotę Kazimiera Świątkowska, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (gm. Wielgie), skończyła sto lat. >> Najświeższe informacje

Małgorzata Chojnicka

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Pani Kazimiera w DPS w Nowej Wsi świętowała setne urodziny

W sobotę Kazimiera Świątkowska, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi (gm. Wielgie), skończyła sto lat.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś świętował tam tak dostojny jubileusz. Wielu mieszkańców przekraczało „dziewięćdziesiątkę”, ale nikt nie doczekał setnych urodzin. Czasami brakowało zaledwie kilku miesięcy. Nic dziwnego, że wszyscy byli wzruszeni – krewni i przedstawiciele władz samorządowych, a przede wszystkim pracownicy, którzy na co dzień opiekują się panią Kazimierą.

Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji jubilatki. Był tort i symboliczna lampka szampana, a goście tym razem odśpiewali „Dwieście lat!”.

Pani Kazimiera Świątkowska wychowała troje dzieci i doczekała siedmiorga wnucząt i tyluż praprawnucząt oraz czternaściorga prawnucząt. Przeżyła ciężkie lata okupacji i odbudowy kraju. W Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi mieszka od 1995 r. Jeszcze niedawno angażowała się w jego codzienne sprawy i uczestniczyła w terapii zajęciowej.

Więcej w "Tygodniku Lipnowskim".


Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [16.02.2018]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy