Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Paraliż na lotnisku w Bydgoszczy!

Wojciech Mąka [email protected] tel. 052 3263149
Zarząd portu wypowiedział już umowę na prowadzenie parkingu strzeżonego, a w ub. czwartek niespodziewanie odciął na nim prąd.
Zarząd portu wypowiedział już umowę na prowadzenie parkingu strzeżonego, a w ub. czwartek niespodziewanie odciął na nim prąd.
Prezes bydgoskiego Portu Lotniczego wyrzuca z terminala Straż Graniczną i celników.

Wojewoda uznaje wypowiedzenie umowy najmu pomieszczeń obu służb za bezprawne.

Do dziś Krzysztof Wojtkowiak, prezes bydgoskiego Portu Lotniczego dał czas placówce Straży Granicznej i celnikom na opuszczenie przez nią dziewięciu z dziesięciu zajmowanych w terminalu pomieszczeń

.

Umowę najmu pomieszczeń między Portem Lotniczym a wojewodą - bo to on odpowiada za utrzymanie i finansowanie przejścia granicznego - podpisano w kwietniu 2007 roku. Miesiąc temu prezes Krzysztof Wojtkowiak ją wypowiedział. I zażądał zwrotu zajmowanych przez celników i Straż Graniczną pomieszczeń.

W bydgoskim porcie celników jest dziesięciu, strażników granicznych - prawie pięćdziesięciu. Zajmują pomieszczenia, za które co miesiąc wojewoda musi odprowadzać do kasy portu ponad 67 tysięcy złotych.

ABW i broń

Zmiany są związane z przebudową terminala.

Problem w tym, że szef lotniskowej Straży Granicznej, ppłk Piotr Mełnicki, przedstawiając swoje stanowisko wojewodzie Rafałowi Bruskiemu, uznał działania zarządu portu za niedopuszczalne i mogące wpłynąć negatywnie na przeprowadzanie odpraw granicznych.

Prezes chce m.in., żeby z trzech zajmowanych przez SG na parterze terminala pomieszczeń zrobić przejście służbowe i biuro przepustek. Tymczasem są to pomieszczenia pod opieką ABW, co więcej - SG przechowuje tam broń. Propozycja prezesa, zdaniem komendanta placówki, jest „bezwzględnie niemożliwa” do zaakceptowania.

Wojewoda mówi: nie!

Wczoraj wojewoda wysłał do portu pismo, w którym zaznaczył, że umowa wciąż jest ważna, bo obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Piotr Kurek, rzecznik wojewody, mówi: - Zmniejszenie liczby pomieszczeń dla obu służb może spowodować problemy w działaniu lotniska. Jeżeli obie służby uznają, że utrata pomieszczeń uniemożliwi im działanie, wojewoda nie wyrazi zgody na ich zwrot Portowi Lotniczemu.

Wczoraj prezes Wojtkowiak nie chciał komentować stanowiska wojewody. - Nie zapoznałem się z pismem - powiedział „Pomorskiej”.

Karetka nie wyjechała

Przypomnijmy, że zarząd portu wypowiedział już umowę na prowadzenie parkingu strzeżonego, a w ub. czwartek niespodziewanie odciął na nim prąd.

Tego dnia o mały włos nie doszło do tragedii, bo po decyzji portu do wypadku nie mogła wyjechać stacjonująca na lotnisku karetka pogotowia.

- Otrzymaliśmy taką informację od dyżurnego pogotowia - przyznaje Kurek. - Natychmiast przygotowaliśmy decyzję o przeniesieniu tej karetki na stałe na ul. Słowiańską. Rozmowy z portem jednak przyniosły skutek. Nie zmienia to faktu, że karetka była wyłączona z systemu ratunkowego przez 40 minut. A to sytuacja kuriozalna.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska