Spis treści
Paweł "Konjo" Konnak - młodość pełna buntu
Paweł "Konjo" Konnak przyszedł na świat 19 lutego 1966 roku w Gdańsku. Już od najmłodszych lat dało się zauważyć jego buntowniczą naturę oraz niepowtarzalne poczucie humoru. W wieku dwudziestu lat Konnak dołączył do grupy poetyckiej "Zlali Mi Się Do Środka", co było wstępem do jego dalszej artystycznej drogi. Jego kreatywność i chęć wyrażania siebie znalazły również ujście w działalności grupy artystycznej Totart, której był współtwórcą. To właśnie te wczesne doświadczenia ukształtowały Konnaka jako artystę, który nie boi się przekraczać granic.
"Lalamido" - fenomen lat 90.
Współpraca z Krzysztofem Skibą zaowocowała prowadzeniem programu "Lalamido" w latach 1992-1999. Program ten stał się ikoną polskiej telewizji satyrycznej, doskonale oddając ducha czasów.
"Myślę że 'Lalamido' był dzieckiem obłąkanych lat 90. i ściśle rezonował z odlotem swojego czasu. Choć wiekopomne idejki naszego wylewu medialnego wciąż są obecne chociażby w twórczości Tymona Tymańskiego i Big Cyca, w naszych książkach czy akcjach scenicznych" - wspominał Konnak w "Prestiż. Magazyn Trójmiejski". Ten okres był dla niego czasem intensywnej twórczości i eksperymentów.
Wielowymiarowa kariera Konjo
Poza telewizją, Konnak angażował się w różnorodne projekty. Współpraca z zespołem "Ich Troje" czy uczestnictwo w reality show "Jestem jaki jestem" z Michałem Wiśniewskim oraz w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie" pokazują, jak wszechstronnym artystą jest Konjo. Obecnie skupia się na prowadzeniu imprez firmowych.
Nieustannie tworzy poezję. W 2022 roku wydał tomik poezji "Metka z Glettkau", potwierdzając, że poezja pozostaje ważną częścią jego życia.
"Mam w sobie kilka osobowości, one się uzupełniają. Lubię podróżować między światami" - mówi Konnak w rozmowie dla "Newsweeka", podkreślając swoją złożoną artystyczną naturę.
Paweł "Konjo" Konnak dziś
Zapraszamy do naszej galerii, aby zobaczyć, jak dziś prezentuje się Paweł "Konjo" Konnak - człowiek, który swoją twórczością i osobowością na stałe zapisał się w historii polskiej kultury. Jego droga od buntowniczego poety po doświadczonego konferansjera i performera jest dowodem na to, że prawdziwa sztuka nie zna ograniczeń.
