Paweł Przedpełski wicemistrzem Polski juniorów! Szymon Woźniak ósmy

Paweł Przedpełski medalem w Tarnowie potwierdził swoją znakomitą dyspozycję w lidze. Mariusz Murawski
Najlepszy junior Unibaksu zdobył swój pierwszy indywidualny medal - w Tarnowie był drugi za Patrykiem Dudkiem w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Przedpełski debiutował w finale w wieku 18 lat i od razu stanął na podium. Po trzech seriach był niepokonany i dopiero w dwóch ostatnich wyścigach przegrał z Patrykiem Dudkiem i Bartoszem Zmarzlikiem. Ten pierwszy był bezkonkurencyjny i na koniec startów w gronie juniorów zdobył swój drugi tytuł (pierwszy w 2009 roku w Lesznie). Apetyt na drugie złoto miał także Zmarzlik, ale gorzowianin wcześniej zgubił punkty z Adamem Strzelcem, Dudkiem i reprezentantem gospodarzy Kacprem Gomólskim.

Pozostali reprezentanci regionu byli daleko od podium. 20-letni Szymon Woźniak (skłądywęgla.pl Polonia Bydgoszcz) po 5. miejscu przed dwoma laty tym razem był dopiero 8., choć po trzech seriach miał jeszcze szanse na medal. W sumie wygrał jeden wyścig z Oskarem Fajferem, Strzelcem i ostatnim w finale Hubertem Łęgowikiem.

Jedno zwycięstwo jest także sukcesem debiutanta w finale Łukasza Przedpełskiego. 21-latek z Torunia pokonał w czwartej serii Kamila Adamczewskiego, Fajfera i swojego bardziej doświadczonego kolegę klubowego Kamila Pulczyńskiego, który wypadł z pewnością nieco poniżej oczekiwań.