W szkoleniach zorganizowanych w ramach programu "Szkoła bez przemocy" wzięli udział nauczyciele nie tylko z naszego województwa, ale także z pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.
Pedagodzy uczyli się, jak budować relacje między rodzicami a szkołą, pomagać ofiarom przemocy, a także reagować na agresywne zachowania oraz interweniować w szczególnie trudnych sytuacjach szkolnych.
Sami na pewno wiecie, że nie jest łatwo rozwiązać różne problemy związane z tym, co dzieje się w szkole. Dlatego tak ważne jest przygotowanie nauczycieli, którzy mogliby z kolei przekazywać swoją wiedzę dalej.
Pedagodzy, którzy uczestniczyli w toruńskich warsztatach przeprowadzą miniwarsztaty dla innych nauczycieli, rodziców lub uczniów. Osoby, które przejdą pozytywnie dwa etapy szkolenia, zdobędą tytuł konsultanta "Szkoły bez przemocy". Obecnie tym tytułem może posługiwać się ponad 200 pedagogów. W Kujawsko-Pomorskiem tytuł też dotychczas zdobyły Jolanta Siemianowska, wychowawca i socjoterapeuta w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Grudziądzu oraz Izabela Czapla-Zielińska, też nauczyciel z tej placówki.
Więcej o o działaniach podejmowanych w tegorocznej edycji programu przeczytacie na www.szkolabezprzemocy.pl
Program "Szkoła bez przemocy prowadzi "Gazeta Pomorska" wraz z Fundacją Orange. Partnerem programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronem honorowym jest prezydent RP.
Czytaj e-wydanie »