https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pędzili po Grudziądzu jak szaleni! Stracili prawo jazdy na 3 miesiące

(PA)
Prowadzący pojazdy, którym zatrzymano prawo jazdy to mieszkańcy powiatu grudziądzkiego.
Prowadzący pojazdy, którym zatrzymano prawo jazdy to mieszkańcy powiatu grudziądzkiego. Piotr Bilski
Dwóch prowadzących auta z prędkością 105 km/h na ul. Miłoleśnej i motocyklistę jadącego z prędkością 120 km/h zatrzymali grudziądzcy policjanci z drogówki. Cała trójka, to mieszkańcy powiatu grudziądzkiego.

To były „złote strzały” policjantów jednego patrolu grudziądzkiej drogówki. Udaremnili oni jazdę kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h!

- Dwóch łamiących przepisy ruchu drogowego poruszało się samochodami osobowymi na ulicy Miłoleśnej - informuje Marzena Solochewicz - Kostrzewska, oficer prasowy policji w Grudziądzu. - Zostali zatrzymani w przeciągu dziesięciu minut.
Obaj poruszali się w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h! Trzeci z zatrzymanych kierowców, to motocyklista. Ulicą Focha jechał z prędkością 120 km/h.

Przekroczenie prędkości o 50 km/h. Ile odebrano praw jazdy?

Wszystkim trzem prowadzącym pojazdy, policjanci zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące miesiące.

Jeżeli - mimo zatrzymania prawa jazdy - kierowcy zostaną przyłapani na prowadzeniu pojazdu, okres z 3 miesięcy, na jaki zatrzymane zostało prawo jazdy, zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska