MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełnia Księżyca w marcu 2024. Księżyc Śmierci - te znaki zodiaku odczują teraz wpływ pełni

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Wideo
od 16 lat
Pełnia Śmierci i Robaczy Księżyc - 25 marca wypada niezwykła pełnia Księżyca w 2024 roku. To tak zwana Pełnia Śmierci. Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca jest wyjątkowa. Pełnia Śmierci może mieć olbrzymi wpływ na nasze życie, emocje, nastój i samopoczucie. Dla wielu osób czas pełni to moment na zmiany i ważne decyzje. Pełnia Robaczego Księżyca w marcu przynosi nowy początek i budzi skrywaną energię. Niektóre znaki zodiaku odczują najmocniej wpływ Pełni Księżyca w marcu. Zobacz, co Ci przyniesie Pełnia Śmierci.

Spis treści

Pełnia Księżyca marzec 2024. Na te znaki zodiaku wpłynie teraz Księżyc Śmierci

Pełnia Księżyca w marcu jest wyjątkowa - to pierwsza wiosenna pełnia Księżyca. W poniedziałek 25 marca na niebie będzie można zobaczyć Księżyc Śmierci zwany też Robaczym Księżycem.

Pełnia Księżyca w marcu to tzw. Pełnia Śmierci albo Pełnia Robaczego Księżyca. Wyjątkowy księżyc w pełni można oglądać w nocy 25 marca. Kulminacja zjawiska nastąpi o godzinie 8:01. Pełnia Księżyca w marcu przebiega w znaku Wagi.

Pełnia Księżyca w marcu jest szczególna. W czasie pełni w marcu nastąpi również półcieniowe zaćmienie Księżyca, jednak nie będzie ono widoczne w Polsce. Ta wiosenna pełnia Księżyca może być dla wielu osób trudnym emocjonalnie czasem. Pełnia w znaku Wagi połączona z zaćmieniem Księżyca jest zdecydowanie bardziej intensywna, emocjonująca i potężna. Ten niezwykły księżyc w pełni będzie najlepiej widoczny 25 marca 2024 roku o godz. 8:01 czasu lokalnego w Polsce.

Księżyc Śmierci określany też jako Robaczy Księżyc jest szczególnie jasny i długo pozostaje na niebie. Najlepiej widoczny Księżyc Śmierci w pełni będzie 25 marca o godzinie 8:01, jednak najlepszy moment, aby go obserwować to po prostu wieczór - oczywiście jeśli warunki na to pozwolą.

Pełnia Śnieżnego Księżyca marzec 2024 - na te osoby wpłynie teraz Księżyc Śmierci

Pełnia Księżyca w marcu miała mieć w sobie magiczną moc. Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca to niezwykłe zjawisko. Wierzono, że Księżyc Śmierci może przynieść zmiany i wyjątkowo silnie wpływać na ludzi. Najbardziej znana nazwa księżyca - Robaczy Księżyc - została jej nadana przez rdzennych Amerykanów, którzy nazywali tę ostatnią zimową pełnię od śladów pozostawionych przez robaki, które pojawiają się w świeżo rozmarzającej ziemi. Inne nazwy pełni Księżyca w marcu to:

 • Pełnia Robaczego Księżyca,
 • Skrzypiąca Pełnia Księżyca,
 • Czysta Pełnia Księżyca,
 • Sokowa Pełnia Księżyca,
 • Klonowa Pełnia Księżyca.

Pełnia Księżyca to faza, która od zawsze intrygowała ludzi i wzbudzała największe zainteresowanie. W czasie pełni Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, czyli znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas każdej pełni witalność nie jest najlepsza, warto w tym czasie skupić się bardziej na rozważaniu i planowaniu, niż działaniu. Astrologowie potwierdzają, że pełnia Księżyca symbolizuje punkt zwrotny, kulminację, zakończenie lub przebudzenie, a energię i wpływ Księżyca w pełni można czuć trzy dni przed i trzy dni po lunacji.

Pełnia Księżyca Śmierci w marcu 2024 roku zwiastuje nadejście wiosny i oznacza nowe przebudzenie dla wszystkich znaków zodiaku. Wierzono, że Księżyc Śmierci wpływa na ludzi i ich relacje, niesie zmiany, oświetla nowe drogi i możliwości rozwoju. To intensywny okres emocjonalny. Pełnia Księżyca w marcu to także dobry czas na podsumowania, zamknięcia i uzdrowienia.

Księżyc rządzi naszym nastrojem i najgłębszymi instynktami. Tak naprawdę każda faza Księżyca oddziałuje na nas w mniejszym lub większym stopniu - na nasze nastroje, podejmowanie decyzji, a co za tym idzie - na nasze życie. Pełnia może mieć olbrzymi wpływ na samopoczucie, wpływa na zdrowie psychiczne, miłość i romans oraz odwołuje się do podświadomości. Pełnia Księżyca to czas uwalniania i wyrzucania tego, co zbędne czy szkodliwe poprzez cichą medytację, wymianę myśli lub praktykę duchową. Pełnia Księżyca to moment, kiedy możemy odpuścić. Księżyc wpływa na ludzi - na jednych mocniej, na innych słabiej. Niektórzy w okolicach pełni Księżyca mogą być niespokojni i mieć problemy ze snem. Wpływ pełni Księżyca Śmierci będziemy odczuwać głównie pomiędzy 23 a 27 marca. Niektórzy mogą odczuwać ten wpływ jednak przez nieco dłuższy czas.

Na te znaki zodiaku wpłynie teraz Pełnia Księżyca Śmierci

Pełnia Księżyca Śmierci, zwanego też Robaczym Księżycem 25 marca 2024 roku będzie mieć wpływ na każdy znak zodiaku. Jak wpłynie na Ciebie? Sprawdź to teraz w naszej galerii:

Znaki zodiaku - daty po kolei. Zobacz, którym znakiem zodiaku jesteś

Nie jesteś pewien, jaki jest Twój znak zodiaku? Przygotowaliśmy małą ściągę. Znak zodiaku zależy od daty urodzenia.

Znaki zodiaku - po kolei. Sprawdź daty i zobacz, którym znakiem zodiaku jesteś:

 • Baran (21.03-19.04)
 • Byk (20.04-20.05)
 • Bliźnięta (21.05-21.06)
 • Rak (22.06-22.07)
 • Lew (23.07-22.08)
 • Panna (23.08-22.09)
 • Waga (23.09-22.10)
 • Skorpion (23.10-21.11)
 • Strzelec (22.11-21.12)
 • Koziorożec (22.12-19.01)
 • Wodnik (20.01-18.02)
 • Ryby (19.02-20.03)

To Cię może też zainteresować

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska