Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Perseidy 2018. Kiedy, jak i gdzie oglądać spadające gwiazdy?

mz
Perseidy 2018 to przepiękne zjawisko, którego nie można przegapić!
Perseidy 2018 to przepiękne zjawisko, którego nie można przegapić! Pixabay.com
Kiedy oglądać Perseidy 2018? Jak i gdzie najlepiej obserwować spadające gwiazdy zwane Perseidami? Podpowiadamy.

Perseidy 2018 - kiedy

Zastanawiacie się, kiedy Perseidy 2018 będą najlepiej widoczne? Jak co roku, jest taka sierpniowa noc, w której Perseidy opanowują niebo i najłatwiej je oglądać. To piękne zjawisko, dlatego naprawdę szkoda je przegapić!

Perseidy 2018 najlepiej oglądać w nocy z 12 na 13 sierpnia - wtedy na niebie zobaczymy najwięcej spadających gwiazd. Perseidy najlepiej będą widoczne około północy.

Całkowite Zaćmienie Księżyca 2018. Gdzie i jak oglądać? [PORADNIK, GODZINA]

Perseidy 2018 - jak i gdzie oglądać

Kocyk, leżak lub wygodny kawałek trawy wystarczy, by oglądać Perseidy 2018, czyli noc spadających gwiazd. Najlepiej będzie wybrać się za miasto, nawet na niewielkie wzniesienie, żeby oddalić się choć odrobinę od sztucznego światła - wtedy niebo będzie najlepiej widoczne. Najważniejsze jest jednak, by dopisała pogoda. Bowiem gdy niebo będzie zachmurzone, Perseidy 2018 mogą nie być widoczne.

Perseidy 2018 można obserwować gołym okiem: na nocnym niebie będą widoczne spadające gwiazdy. W które miejsce na niebie patrzeć? Perseidy powinny być widoczne od strony Gwiazdozbioru Perseusza, o ile pogoda będzie sprzyjać.

Miłośnicy astronomii, by oglądać Perseidy 2018 mogą wybrać się także do najbliższego planetarium lub astrobazy. Takie miejsca często przygotowują specjalne wydarzenia, podczas których można razem spoglądać w niebo i wzbogacić swoją wiedzę na temat zjawisk astronomicznych. Polecamy wszystkim sympatykom nocnego nieba!

Perseidy 2018 - co to jest

Spadające sierpniowe gwiazdy to perseidy. Powstają one w wyniku rozpadu komety Swift-Tuttle. Drobiny z komety pędzą w stronę ziemi z ogromną prędkością - nawet 60 kilometrów na sekundę. Ulegają spaleniu w momencie zetknięcia się z atmosferą. Efekt rozbłysku pozostawia na niebie ślad nawet na długości kilkudziesięciu kilometrów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska