Pierwsza przystań jachtowa w Bydgoszczy jest już gotowa

  Pierwsza przystań jachtowa w Bydgoszczy jest już gotowa

  mc

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pierwsza przystań jachtowa w Bydgoszczy jest już gotowa
  Przy VI śluzie Kanału Bydgoskiego trwają ostatnie prace związane z budową ogrodzenia. Zgłosili się też pierwsi wodniacy, którzy chcą zatrzymać się właśnie w marinie przy klubie sportowym "Gwiazda".
  Pierwsza przystań jachtowa w Bydgoszczy jest już gotowa
  Przy ulicy Bronikowskiego zakończyła się już budowa pierwszej przystani dla wodnych turystów. Zarządcy mariny z klubu "Gwiazda" czekają tylko, aż Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu udzieli im pozwolenia na użytkowanie nabrzeża Kanału Bydgoskiego.

  "Ster" na start

  - Mamy nadzieję, że dokument otrzymamy w porę, a więc na długo przed początkiem sezonu wodniackiego - mówi Andrzej Muszkowski, prezes klubu "Gwiazda". - Chcielibyśmy, by pierwsze jachty i barki przypłynęły do nas już pod koniec maja. Liczymy na gości, którzy przypłyną do naszego miasta specjalnie na festiwal "Ster na Bydgoszcz".

  W przystani przy "Gwieździe" już teraz mogłoby zacumować jednocześnie dziesięć jednostek. - Poza ogrodzeniem spokojnie zmieści się jeszcze klika jachtów - tłumaczy Muszkowski. - Goście, którzy się u nas zatrzymają, mają do dyspozycji zaplecze sanitarne, kuchnię oraz boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. A wszystko na terenie naszego klubu.

  Podczas oficjalnego otwarcia mariny 31 maja na maszt zostanie wciągnięta flaga ze specjalnym kodem mariny.

  Camping na "Gwieździe"

  W tym samym czasie ma zostać też uruchomiony na "Gwieździe" pierwszy w naszym mieście parking dla miłośników tak zwanego caravaningu.

  - Gdy tylko wyłożymy grunt betonowymi płytami ażurowymi, będzie mogło zaparkować u nas około sześćdziesiąt samochodów campingowych. Wszystko wskazuje na to, że zmieścimy się w terminie i parking zostanie otwarty dla turystów - mówi Muszkowski.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy