Pierwsze zwycięstwa Pałacu Bydgoszcz

(agis)
Siatkarki Pałącu na treningach i w turniejach przygotowują się do nowego sezonu. Jarosław Pruss
W turnieju w Legionowie bydgoskie siatkarki uległy tylko Organice Budowlani Łódź. Z każdego innego spotkania Pałac wychodził zwycięsko.

Turniej w Legionowie był jednym z pierwszych sprawdzianów, które Pałac musi przejść przed zbliżającym się sezonem. Siatkarki zdały go na "piątkę".

- Nie chciałbym wyróżniać żadnej z zawodniczek, na zwycięstwo zapracowała cała drużyna - podsumowuje Rafał Gąsior, trener Pałacu Bydgoszcz . - Zespół działa jak mechanizm, na sukces składa się więc gra wszystkich siatkarek - dodaje.

Każdy mecz podczas turnieju rozgrywany był do dwóch zwycięskich setów. Bydgoszczanki rozpoczęły od wygranej z AZS Białystok, w którym triumfowały 2:1 (17, -21, 20). Bez straty seta pokonały zaś Piecobiogaz Murowana Goślina (20, 24, 12).

Przeczytaj też: Nowy Pałac Bydgoszcz, nowe wyzwania

Ciężka praca na treningach

W sobotę Pałac również zagrał dwa spotkania. W pierwszym, od bydgoskiej drużyny, lepsza okazała się Organika. Pałac przegrał 1:2 (29, -22, -17).

Bydgoszczanki nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa w kolejnym spotkaniu z PTPS Piła, choć przegrały pierwszego seta. W dwóch następnych były jednak lepsze (-21, 21, 24). Po dwóch dniach bilans spotkań pałacanek przedstawiał się korzystnie.

W niedzielę naprzeciw siatkarek Pałacu Bydgoszcz stanęły gospodynie turnieju, Siódemka Legionovia Legiono-wo. Bydgoszczanki nie straciły nawet seta, (15, 23, 20). Wygrały spotkanie, dzięki czemu zajeły 1. miejsce w całym turnieju.

- Wynik jest, oczywiście, dla nas bardzo ważny, cieszymy się z wygranej - komentuje trener. - Nie popadamy jednak w przesadny entuzjazm. Ciężko pracujemy na treningach, staramy się, aby to wszystko, co ćwiczymy, udało się podczas meczu - dodaje trener Gąsior.