Pięściarki z Dąbrowy Chemińskiej mają medale ME!

(as)
Od lewej Barbara Niedziela, Grażyna Grygiel i Ala Niedziela
Od lewej Barbara Niedziela, Grażyna Grygiel i Ala Niedziela Archiwum
Startujące w mistrzostwach Europy we Władysławowie pięściarki z Dąbrowy Chemińskiej Grażyna Grygiel i Barbara Niedziela spisały się znakomicie.

Grażyna już zdobyła brązowy krążek w kategorii do 60 kg, a Basia zapewniła sobie awans do finału wagi do 52 kg, a więc co najmniej srebro.

Grażyna w pojedynku półfinałowym musiała uznać wyższość reprezentantki Anglii, Terri Harper. Grygiel uległa jej 13:22. Pięściarka LKS przegrała dwie pierwsze rundy. W ostatniej przeważała i odrobiła nieco strat, ale ogólna zdobycz punktowa okazała się zbyt mała, by pokonać Brytyjkę. Mimo to trzecie miejsce na najważniejszej imprezie w Europie należy uznać za ogromny sukces Grażyny. Pamiętajmy, że był to dla niej debiut w reprezentacji Polski, a do ośrodka w Cetniewie zgłosiły się najlepsze zawodniczki na naszym kontynencie.

Basia w walce półfinałowej spotkała się z Kathariną Wunschmann z Niemiec. Niedziela zdecydowanie wygrała wszystkie rundy, ostatecznie w punktach 16:7. W finale nasza zawodniczka zmierzy się Crystal Barker z Anglii. Już teraz można napisać, iż Basia we Władysławowie pokazała klasę, po raz kolejny udowadniając jak spory drzemie w niej potencjał. Czas pokaże, czy jej umiejętności i twardy charakter okażą się wystarczające, by pokonać wymagającą Brytyjkę.

Dodajmy, że do półfinału kategorii do 46 kg awansowała Monika Kobylarz, mistrzyni Polski. Ta sama, z którą w międzynarodowych mistrzostwach Śląska wygrała Ala Niedziela z LKS Dąbrowa. Zwycięstwo to staje się więc dla Ali jeszcze bardziej cenne, bowiem w Gliwicach okazała się lepsza od przyszłej medalistki ME.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!