Piłka ręczna. Polska pokonała Litwę. Debiut i bramka Pawła Paczkowskiego

Po meczu Paweł Paczkowski udzielił wywiadu dla telewizji Polsat Sport
Po meczu Paweł Paczkowski udzielił wywiadu dla telewizji Polsat Sport zrzut z Polsat Sport News
Piękny urodzinowy prezent otrzymał świecianin Paweł Paczkowski. W niedzielę zadebiutował w barwach reprezentacji Polski seniorów w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata '2013 w piłce ręcznej z Litwą.

Paweł Paczkowski 14 czerwca obchodził 19 urodziny. Lepszego prezentu niż debiut w kadrze Polski seniorów wychowanek Siódemki Świecie nie mógł sobie wyobrazić. W niedzielę szansę obecnie rozgrywającemu Wisły Orlen Płock dał duet trenerów Daniel Waszkiewicz - Damian Wleklak. Polska grała dziś w Katowicach rewanżowe spotkanie play-off o awans do MŚ 2013 z Litwą. W pierwszym meczu przed tygodniem biało-czerwoni wygrali 24:17. Paweł Paczkowski był wówczas w składzie, lecz na parkiecie w Siemens Arena w Wilnie pojawił się tylko na rozgrzewce przed i w przerwie meczu. Dziś w katowickim Spodku było inaczej.

Rewanż też dla Orłów

Polska po raz drugi okazała się lepsza od Litwy. Wygrała 26:22 (13:13). Litwini ponownie łatwo skóry nie sprzedali. Nie pozwalali gospodarzom zdobyć większej przewagi niż trzy bramki. A i sami kilka razy prowadzili (13:10 - 25. min., 20:18 - 47 min.). Polacy wynik spotkania rozstrzygnęli w ostatnich 5 minutach. I zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Hiszpanii.
Paweł Paczkowski dwukrotnie pojawił się na parkiecie. Najpierw w 19 minucie przy wyniku 9:9. Grał 6 minut. W tym czasie oddał jeden rzut, ale obronił go bramkarz litewski. Popełnił też jedną stratę w ataku. Szczypiornista ze Świecia po raz drugi na boisku zameldował się w 55. min. 120 sekund później zdobył pierwszą bramkę w reprezentacji seniorów podwyższając prowadzenie Polski na 25:21. Jeszcze w końcówce meczu Paczkowski miał jedną szansę, ale trafił w słupek.

POLSKA - LITWA 26:22 (13:13)
Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 3, Kuchczyński 5, Jachlewski, B.Jurecki 3, M.Jurecki 4, Paczkowski 1, Tłuczyński 4, M.Lijewski 1, Syprzak 3, Twardo, Rosiński 1. Orzechowski 1, Chrapkowski
Litwa: Vaskevicius, Rasimas - Truchanovicius 1, Atajevas 5, Malaskinas 4, Strazdas 3, Cibulskis 1, Petreikis 2, Trainavicius, Pleta 2, Stropus 2, Juska 1, Stankevicius, Gerve, Vorobjovas.

Dodajmy, że wychowanek Siódemki dotychczas zagrał we wszystkich reprezentacjach młodzieżowych Polski.