Piotr Kuleta ma kadrowe aspiracje

(kf)
ma kadrowe aspiracje.
ma kadrowe aspiracje. archiwum
Kanadyjkarz Zawiszy Piotr Kuleta stanął na 3. stopniu podium w olimpijskiej "1" a 1000 m w zawodach PŚ w Racicach.

Do Czech na drugie zawody PŚ udała się skromna ekipa biało-czerwonych, złożona przede wszystkim z zawodników kadry młodzieżowej. Jedynie w ekipie kanadyjkarzy znaleźli się utytułowany Paweł Baraszkiewicz i właśnie Kuleta. Reprezentant Zawiszy, który przed dwoma tygodniami w Poznaniu w C-1 1000 m zajął 5. miejsce, w Racicach spisał się jeszcze lepiej. W mocnej stawce zajął 3. miejsce, przegrywając z Kanadyjczykiem Oldershawem i ze zwycięzcą z poznańskiej Malty, Menkowem (Uzbekistan).

- Cieszy nie tylko miejsce, ale i czas - ocenił Waldemar Keister, prezes CWZS i sportów wodnych. - Do Menkowa Piotr stracił niecałe 5 sekund, a w Poznaniu ta różnica wyniosła powyżej 8. Bardzo ciekawie zapowiada się jego rywalizacja z Rafałem Kaczorem o miejsce w jedynce. Jeżeli to mu się nie uda, to wierzę, że trener Rybakowski wykorzysta jego potencjał w dwójce.

Poza Kuletą na podium stanęła kajakowa dwójka kobiet Kowalczyk - Wiewióra (2. na nieolimpijskim dystansie 1000 m). Baraszkiewicz w C-1 200 m zajął 6. miejsce. W pucharze startowała jeszcze czwórka bydgoskich młodzieżowców. Aleksandra Górna (Zawisza) w K-1 1000 m minęła celownik na 7. miejscu, zaś w K-2 Paweł Szandrach (Zawisza), Jędrzejczak oraz Paweł Florczak (Astoria), Rafał Maroń (Zawisza) zajęły 6. i 7. miejsce w finale B na 500 m.

Debiut dwójki Twardowski - Kujawski

Za kilka dni już pierwsza reprezentacja z Beatą Mikołajczyk (UKS Kopernik) i Piotrem Siemionowskim (Zawisza) wystartuje w PŚ w Duisburgu. Tam też zadebiutuje kajakowa dwójka Marek Twardowski, Mariusz Kujawski (Zawisza), trenująca w Augustowie pod okiem Andrzeja Siemiona, klubowego trenera Marka. Dwójka w tym składzie miała już wystartować w MŚ 2010, lecz kontuzja Twardowskiego zniweczyła te plany, W tym sezonie trener kadry Robert Włodarczyk wsadził obu do czwórki. Pierwszy występ w Poznaniu nie wypadł najlepiej.

- Twardowski i Kujawski dostaną szansę w Duisburgu i ME w Belgradzie. Powinni tam zająć miejsca w czołowej piątce - wyjaśnia Keister.