"Jesteś bogiem" - film
Rewelacja festiwalu filmowego w Gdyni. 21 września 2012 roku odbyła się premiera filmu w reżyserii Leszka Dawida, przedstawiającego historię jednego z najważniejszych zespołów hiphopowych w Polsce.
"Magia i miecz" Kaliber 44
Tym utworem grupa Kaliber 44 zadebiutowała w 1996 roku.
"Plus i minus" Kaliber 44
Utwór ten ukazał się obok "Magii i miecza" na pierwszym albumie grupy Kaliber 44 pt. "Księga Tajemnicza. Prolog". Jego treść dotyczyła obaw Łuszcza przed zarażeniem wirusem HIV.
"A może tak, a może nie" Kaliber 44
Ten utwór był zapowiedzią drugiego albumu grupy "W 63 minuty dookoła świata", który ukazał się w 1998 roku.
"Film" Kaliber 44
Album pt. "W 63 minuty dookoła świata", promowany właśnie tym utworem, cieszył się powodzeniem i uzyskał wkrótce status złotej płyty.
1997 rok był nie tylko rokiem ukazania się drugiego albumu, ale również rokiem, w którym w wyniku nieporozumień na tle artystycznym z pozostałymi członkami, Piotr Łuszcz odszedł z grupy Kaliber 44.
"Priorytety" Paktofonika
W 1998 roku powstała grupa muzyczna Paktofonika
"Ja to ja" Paktofonika
"Gdyby" Paktofonika
"2 kilo" Paktofonika
Wakacje 2000 roku grupa Paktofonika spędziła w Witten w Niemczech. Tam powstał utwór "2 kilo" z niemieckimi artystami.
"Jestem Bogiem" Paktofonika
18 grudnia 2000 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu Paktofonika, zatytułowana "Kinematografia". Wśród 16 utworów znalazł się między innymi słynny kawałek "Jestem Bogiem".
26 grudnia 2000 roku, osiem dni po premierze płyty "Kinematografia", rankiem o godzinie 6.15 Piotr Łuszcz wyskoczył przez okno ze swojego mieszkania w Katowicach-Bogucicach. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie około godziny 6.45 zmarł.
Czytaj e-wydanie »