Piotr Pawlicki zwyciężył w turnieju o Złoty Kask. Buczkowski poza Grand Prix 2013

(STYK)
Krzysztof Buczkowski nie znalazł się w najlepszej piątce w dzisiejszym turnieju. fot. Andrzej Muszyński
Krzysztof Buczkowski nie powalczy w eliminacjach do Grand Prix 2013. Dziś żużlowiec Polonii Bydgoszcz zdobył 10 punktów w finale Złotego Kasku. Ten dorobek dał mu dopiero 8 miejsce!

Ranga turnieju o "Złoty Kask" nieco spadła, ale dzięki bonusowi, jakim jest awans piątki najlepszych do eliminacji Grand Prix, prestiżowe zawody znów zyskują na znaczeniu.

W zawodach zwyciężył Piotr Pawlicki, który w dodatkowym wyścigu pokonał Grzegorza Zengotę. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Przemysław Pawlicki, który także w dodatkowej gonitwie, przywiózł za swoimi plecami Krzysztofa Kasprzaka, Piotra Protasiewicza i Rafała Okoniewskiego. Ten ostatni był wielkim pechowcem, bowiem uplasowany został na szóstym, nie dającym awansu do eliminacji do Grand Prix 2013 miejscu.

Zapis relacji na żywo

Dobrze na gorzowskim torze prezentował się Krzysztof Buczkowski, zdobywca 10 punktów. Zawodnik Polonii Bydgoszcz został sklasyfikowany jednak dopiero na ósmym miejscu i stracił szansę na awans do kwalifikacji do Grand Prix 2013. Tym samym w tym roku "Buczek" nie zrealizuje jeszcze swojego największego marzenia. Może jeszcze starać się o otrzymanie stałej "dzikiej karty" na jazdę w elicie w przyszłym sezonie, ale wydaje się to mało prawdopodobne.