Pisk opon, dym spod kół. Autoslalom w Grudziądzu [zdjęcia]

(dd)
Drugie miejsce w swojej klasie zajął grudziądzanin Ernest Pawlikowski jadący peugeotem 205 Piotr Bilski
Dariusz Szejerka z Nowego Miasta w hondzie civic zwyciężył w generalnej klasyfikacji niedzielnych zawodów. Najlepszym grudziądzaninem był Adrian Krywald.

- W zawodach wzięło udział 15 zawodników, z czego czworo nie zostało sklasyfikowanych. Zawodnicy mieli do pokonania trzykrotnie wyznaczony tor, z czego pod uwagę brane były dwa najlepsze przejazdy - wyjaśnia Magdalena Bajerska z grudziądzkiej delegatury Automobilklubu Toruńskiego.

W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężył Dariusz Szejerka w hondzie civic z klubu nowomiejskiego. Drugie miejsce zajął Andrzej Pietrzak (Automobilklub Włocławek) w hondzie CRX,a trzecie Tomasz Pniewski (klub nowomiejski).

Najlepszy grudziądzanin, Adrian Krywald w vw polo zajął 9 miejsce w klasyfikacji generalnej. I jednocześnie drugie w swojej klasie.
Także drugie miejsce w swojej klasie zajął grudziądzanin Ernest Pawlikowski jadący peugeotem 205.

Pechowcem zawodów był Mirosław Witkowski z Automobilklubu Toruńskiego. Podczas próby toru "zajeździł" skrzynię biegów swojego sportowego bmw i do rywalizacji wystartował w "cywilnym" mercedesie S klasy. Zajął 6 miejsce w generalce.

Grudziądzka impreza była szóstą, ostatnią w tym roku rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM Auto Slalom Cup. Nagrody dla najlepszego zawodnika oraz najlepszego grudziądzanina ufundowała myjnia "Eco4car".