PKS zawiesza od 1 października kursy autobusów. Pasażerowie...

  PKS zawiesza od 1 października kursy autobusów. Pasażerowie protestują

  Adam Lewandowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od najbliższego poniedziałku PKS zawiesza kursy dziewięciu autobusów do Kotomierza

  Od najbliższego poniedziałku PKS zawiesza kursy dziewięciu autobusów do Kotomierza ©Adam Lewandowski (zdjęcie ilustracyjne)

  Od najbliższego poniedziałku PKS zawiesza kursy dziewięciu autobusów do Kotomierza - pasażerowie dowiedzieli się o tym z komunikatów wywieszonych kilka dni temu w autobusach przewoźnika.
  Od najbliższego poniedziałku PKS zawiesza kursy dziewięciu autobusów do Kotomierza

  Od najbliższego poniedziałku PKS zawiesza kursy dziewięciu autobusów do Kotomierza ©Adam Lewandowski (zdjęcie ilustracyjne)

  Mieszkańcy Kotomierza mogą do Bydgoszczy dojechać pociągiem, w piątek jeszcze autobusem, PKS oraz busami firmy FRBus. Pociągiem jedzie się najszybciej, tylko 20 minut, ale w rozkładzie jazdy pociągów nie ma wiele. Przyjęło się więc, że najlepiej, choć dłużej (40-45 minut) jeździ się do szkoły czy do pracy autobusem.

  Drożej niż dotąd


  - Nie bez znaczenia są i ceny biletów miesięcznych - mówi Patrycja z Wudzynka. - W PKS kosztuje 51 zł, FRBus woła o 114 zł, a PKP chce 80 zł.

  Więcej wiadomości z Koronowa i okolic na www.pomorska.pl/koronowo[/a]

  Patrycja ma jeszcze jeden problem: musi wybrać godzinę wyjazdu z Kotomierza. Rzecz w tym, że autobusy obu przewoźników kursują w różnym czasie. - Przecież nie jeżdżą stadami. Wyjeżdżałam z Kotomierza PKS-em o godz. 6,30. Ale w poniedziałek już tego kursu nie będzie, więc mam do wyboru FRBus po godz. 7, ale tym na godz. 8 do szkoły nie zdążę. Będę więc musiała wyjeżdżać z Kotomierza o godz. 6,09. 21 minut szybciej niż dotąd. ..

  Z rozkładu jazdy PKS „wyskakuje” 9 kursów. FRBus ma ich 14. Nie jest aż tak źle, ale to droższy przewoźnik.

  Autobusem do lekarza  PKS chwali pani Karolina z Kotomierza: - Jeżdżę z dwójką dzieci autobusami PKS bardzo często. Jeśli PKS zlikwiduje kursy, to utrudni nam dojazd do bydgoskich lekarzy. Takich mam jadących z wózkami do miasta jest więcej. Piszę w imieniu własnym jak i znajomych mam...

  Za mało podróżnych dla dwóch przewoźników


  Próbowaliśmy wczoraj skontaktować się z dyrektorem PKS Bydgoszcz. Postaramy się rozmawiać dzisiaj. Jesteśmy też umówieni na spotkanie z właścicielem firmy FRBus. Dowiedzieliśmy się, że jest za mało podróżnych dla dwóch przewoźników.

  Czy po zawieszeniu kursów PKS, drugi przewoźnik, czyli FRBus zmieni godziny odjazdu swych autobusów z Kotomierza?


  Zobacz wideo: Wszystkie ceny w górę - susza niszczy plony | wzrost cen żywności

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej