PLKS Pszczyna nowym pierwszoligowcem, Nafta Piła blisko pozostania w Orlen Lidze

Tak siatkarki z Pszczyny cieszyły się w sobotę z awansu do I ligi.
W sobotę poznaliśmy piątego beniaminka I ligi kobiet w sezonie 2014/15. Został nim PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia.

W turnieju barażowym o wejście do I ligi w Pszczynie wszystko wyjaśniło się już po drugim meczu. Gospodynie nie zmarnowały okazji i wczoraj przypieczętowały awans. Po bardzo zaciętym spotkaniu PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia pokonał Wisłę Kraków 3:2 (25:21, 18:25, 25:21, 24:26, 17:15). Miejscowe mogły wygraną zapewnić sobie już po 4. secie, bo prowadziły w nim 22:18. Jednak ambitne krakowianki zdołały odrobić straty i wygrać tę odsłonę na przewagi. W tie-breaku Wisła prowadziła 8:4, ale po zmianie stron odrodziły się pszczynianki, które doprowadziły do remisu 10:10. A potem do końca była gra nerwów, którą lepiej wytrzymały siatkarki z Pszczyny. Po dwóch latach spędzonych w II lidze PLKS wraca na zaplecze ekstraklasy. Z kolei w nowym sezonie w nim zabraknie przedstawiciela Krakowa.
Dziś na zakończenie turnieju w Pszczynie Wisła Kraków pokonała AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:16, 25:15, 22:25, 25:20). Krakowianki zajęły 2. miejsce.

Wyniki z Pszczyny: PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (20, -22, 17, -20, 12), TS Wisła Kraków - PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia 2:3 (-21, 18, -21, 24, -15), KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - TS Wisła Kraków 1:3 (-16, -15, 22, -20).

1. PLKS Pszczyna Jastrzębie-Borynia 2 4 6:4
2. Wisła Kraków 2 3 5:4
3. AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2 2 3:6

2:0 dla pilanek

W sobotę rozegrano drugi mecz barażowy o prawo gry w Orlen Lidze. Obyło się bez niespodzianki. PGNiG Nafta Piła wygrało z PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:0 (25:21, 25:19, 25:17). I w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:0. W 1. secie pierwszoligowiec trzymał się do remisu 16:16. Jednak potem gospodynie zdobyły pięć punktów pod rząd. I tej przewagi już nie roztrwoniły. Podobnie było w 2. odsłonie. Karpaty prowadziły 18:17, lecz za chwilę znów straciły pięć "oczek" i już nie potrafiły odwrócić losu wyniku. Z kolei ostatni set to już całkowita dominacja bardziej doświadczonych siatkarek z Piły (13:9, 17:11, 21:12). Trzeci mecz odbędzie się we wtorek w Krośnie.