Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie projektu "W rytmie serca" w Barcinie. Na scenie Środowiskowy Dom Samopomocy i przyjaciele

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Podsumowanie projektu "W rytmie serca" na scenie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie zorganizowano w czwartek (07.12.2023).
Podsumowanie projektu "W rytmie serca" na scenie Miejskiego Domu Kultury w Barcinie zorganizowano w czwartek (07.12.2023). Szymon Cieślak
W Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbyło się podsumowanie projektu "W rytmie serca". Można było zobaczyć prace krawieckie przygotowane przez uczestników barcińskiego ŚDS, spektakl oraz śpiewać kolędy.

Galę rozpoczęła Gabrysia Kaniuka z Laboratorium Piosenki, która zaśpiewała piosenkę "Jeszcze w zielone gramy" z repertuaru Wojciecha Młynarskiego. Wydarzenie poprowadziły Dorota Ciesielska i Agnieszka Kaniuka. Przy wejściu na salę MDK można było obejrzeć prace, które powstały w trakcie warsztatów krawieckich Środowiskowego Domu Pomocy w Barcinie, a także m.in. obrazy.

Oprócz ŚDS w Barcinie, na gali pojawiły się zaprzyjaźnione:

  • ŚDS Inowrocław,
  • ŚDS Żnin,
  • ŚDS w Janikowie,
  • ŚDS w Świeciu,
  • ŚDS w Solcu Kujawskim,
  • ŚDS w Nowej Wsi Wielskiej,
  • ŚDS w Strzelnie.

Beata Wyszyńska była koordynatorem projektu "W rytmie serca", który realizowany był w Środowiskowym Domu Samopomocy w Barcinie. Opowiedziała o wspomnianym projekcie, który realizowany był w ramach programu "Od zależności ku samodzielności", a sfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (80 proc. dofinansowania) oraz Gminy Barcin (20 procent wkładu własnego). W projekcie wzięło udział 66 uczestników (39 podopiecznych ŚDS, 15 rodziców oraz 12 pracowników placówki).

- W ramach projektu realizowane były różne formy wsparcia dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Były do warsztaty artystyczne, kulinarne, krawieckie, zajęcia w sali doświadczania świata w Bydgoszczy, były zajęcia dotyczące emocji i kształtowania umiejętności społecznych, a także odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Z kolei rodzice wzięli udział spotkaniu z prawnikami oraz w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Kadra również wzięła udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy - powiedziała Beata Wyszyńska z Urzędu Miejskiego w Barcinie.

W ramach tego przedsięwzięcia kupiono m.in. tablice interaktywną, program terapeutyczny oraz defibrylator.

- To trzeci wspólny projekt Środowiskowego Domu Samopomocy i Gminy Barcin. Myślę, że będziemy takie projekty realizować jeszcze w przyszłości.

Podczas gali wszyscy obejrzeli spektakl "Wierzę", który został przygotowany w ramach tego spektaklu. Było także kolędowanie wspólne z zaproszonymi na scenę gośćmi. Były także podziękowania dla osób zaangażowanych w ten projekt.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska