
Transportery opancerzone, komandosi GROM-u w akcji, ćwiczenia na poligonie i nurkująca ekadra F-16 - to tylko niektóre z obrazów, jakie oglądali wczoraj oficerowie na filmie wyświetlanym w siedzibie Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w Bydgoszczy.

Film, który obejrzeli polscy, amerykańscy i między innymi niemieccy żołnierze w głównej auli jednostki przy ulicy Szubińskiej 2, był tylko jednym z punktów programu uroczystości rocznicowych.

Gości specjalnych, pułkownika Ivo Strecha (czeskiego starszego oficera narodowego) i generała Laszlo Szabo z Węgier przywitał gen. bryg. Wojciech Grabowski.

- Wstąpienie do NATO piętnaście lat temu było poprzedzone długim i żmudnym procesem - przypomniał Grabowski, dowódca JFTC w Bydgoszczy.