Aktywiści tytuujący się mianem tzw. Lotnej Brygady Opozycji, w dniu 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej przyszli przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, aby namalować tam sprayem symbol rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
"Z jak zdrada" - tłumaczą swoje działanie aktywiści, którzy zarzucają partii rządzącej m.in. "udział w proputinowskiej międzynarodówce" i "niszczenie od środka Unii Europejskiej". W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z tego zdarzenia.
O sprawę dziennikarze Polskatimes.pl zapytali policję. Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdziła, że doszło do takiego zdarzenia.
- Rzeczywiście przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości miała miejsce interwencja funkcjonariuszy. Na miejscu są policjanci z komendy rejonowej, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze są w tym momencie w trakcie wykonywania czynności, które mają wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia zajścia - powiedziała w rozmowie z Polskatimes.pl Gabriela Putyra.
