Gazeta Pomorska

Policjanci z Chełmna przejęli ponad 4 kg narkotyków! - [zdjęcia]

Ponad 4 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci z Chełmna u 24-letniego mieszkańca powiatu. To efekt  działań prowadzonych przeciwko handlującym dopalaczami

Nadesłane KPP Chełmno

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Policjanci z Chełmna przejęli 4 kg narkotyków! - [zdjęcia]

Ponad 4 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci z Chełmna u 24-letniego mieszkańca powiatu. To efekt działań prowadzonych przeciwko handlującym dopalaczami i różnego rodzaju środkami odurzającymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania ich w znacznej ilości. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. Jak na razie, decyzją sądu, trafił za kraty tymczasowo na trzy miesiące.

Policjanci nie poprzestają w walce z handlującymi różnego rodzaju środkami odurzającymi czy psychotropowymi, a od pewnego czasu także dopalaczami.

- W poniedziałek policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali do kontroli audi A6 - mówi Anita Zielińska, p.o. oficera prasowego KPP w Chełmnie. - Kierowca zaczął się bardzo nerwowo zachowywać, a mundurowi postanowili poznać przyczynę. Wkrótce wszystko było jasne, bo w aucie ujawnili pakunki, a w nich podejrzane substancje. Jak się okazało, zabezpieczyli ponad 1 kg suszu roślinnego oraz pawie 3 kg białego proszku. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 24-latka funkcjonariusze znaleźli kolejne porcje narkotyków: niemal 800 g białego proszku, a także ponad 150 g suszu. W sumie to ponad 4 kg. Ponadto, policjanci zabezpieczyli także przyrządy do porcjowania m.in. wagę.

Zabezpieczone środki poddano wstępnym badaniom, które wykazały, że jest to amfetamina i marihuana. Teraz narkotykami zajmą się eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, którzy określą m.in. ich jakość.

24-latek usłyszał już zarzuty usiłowania wprowadzenia narkotyków do obrotu oraz posiadania znacznej ilości tych substancji. Sąd wydał postanowienie, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratami. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

[/b]Polecamy