Polska - Irlandia 2:1. Nasi jadą na Euro2016!!! [WIDEO]

FIAŁ, STYK, Foto Olimpik/x-news
)
) Czarek Sokolowski
11 października - to najszczęśliwsza data w historii polskiej piłki. Dokładnie rok temu wygraliśmy z Niemcami. Dziś po zwycięstwie nad Irlandią przypieczętowaliśmy awans na Euro'2016.

Zapis relacji online: Polska - Irlandia na żywo

Biało-czerwoni nie kalkulowali. Przed meczem z Irlandią interesowały ich tylko trzy punkty, choć trener Nawałka nie mógł skorzystać z kontuzjowanych w czwartkowym starciu ze Szkocją Milika, Jodłowca i Rybusa. Od pierwszej minuty na lewej obronie zagrał Wawrzyniak, w środku pola partnerem Krychowiaka był Linetty, a za plecami Lewandowskiego wystawiony został Mączyński.

Polska - Irlandia | Create your own infographics

Polacy dopiero w 13. minucie oddali pierwszy strzał na bramkę rywali. Najpierw uderzenie Grosickiego obronił Randolph, ale po centrze z rożnego uderzeniem zza szesnastki popisał się Krychowiak. Raptem 60 sekund później był już remis, bowiem karnego wykorzystał Walters. Tuż przed przerwą, po dośrodkowaniu Mączyńskiego, swojego trzynastego gola w tych kwalifikacjach strzelił Lewandowski.

W drugiej połowie Irlandczycy dążyli za wszelką cenę do strzelenia wyrównującego gola. Rywale zagrażali przede wszystkim po akcjach skrzydłami, gdzie ich dośrodkowania stwarzały zagrożenia w naszym polu karnym. Kapitalnie na przedpolu grał Fabiański, do tego nasi obrońcy nie dali się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę ujrzał O'Shea.

Polska-Irlandia

Posted by Andrzej Duda on 11 października 2015

- Dziś naprawdę zagraliśmy dobrze. Byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na bezpośredni awans - powiedział Robert Lewandowski. - Możemy jednak jeszcze wiele poprawić, a to oznacza, że możemy być jeszcze lepsi - dodał.

- Czeka nas wspaniała noc - mówił Adam Nawałka. - Od samego początku wierzyłem w końcowy sukces. Nie było opcji, żeby przyszła myśl o braku awansu. Trzeba patrzeć oczyma wyobraźni. Nie tylko na stan obecny, ale i w przyszłość. Na początku pracy miałem strategię prowadzenia drużyny. Pamiętamy słowa krytyki po pierwszych meczach, ale wiedziałem, że nasz plan musi wypalić. Zawodnicy wykonali świetną pracę - dodał.

POLSKA - IRLANDIA 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Grzegorz Krychowiak 13. - bez asysty, 1:1 Walters 16. - karny, 2:1 Robert Lewandowski 42. - asysta Krzysztof Mączyński.
Czerwona kartka: John O'Shea (Irlandia/90+2. - druga żółta kartka).
Widzów: 57.497.
POLSKA (trener Adam Nawałka): Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Wawrzyniak - Krychowiak, Linetty - Olkowski (63. Błaszczykowski), Mączyński (77. Szukała), Grosicki (85. Peszko) - Lewandowski.
Żółte kartki: Glik, Peszko.
IRLANDIA (trener Martin O'Neill): Randolph - Coleman, O'Shea, Keogh, Brady - McClean (73. Hoolahan), McCarthy, Whelan (57. McGeady), Hendrick - Long (55. Keane), Walters.
Żółte kartki: Whelan, Walters.