OPRAC.:
Jacek Kmiecik
Natalia Kropska (pierwsza z lewej) ze srebrnym medalem European Open w Gyoer
Natalia Kropska (pierwsza z lewej) ze srebrnym medalem European Open w Gyoer Polski Związek Judo/Facebook
Judoczka Natalia Kropska w wadze 63 kg zajęła drugie miejsce w Gyoer European Open. Zawodniczka GKS Czarni Bytom w finale przegrała przez waza-ari z Hiszpanką Arielą Sanchez Benitez. Do turnieju, który jest kwalifikacją olimpijską, zostało zgłoszonych 19. reprezentantów Polski.

Kropska w sobotę spisała się najlepiej z Biało-Czerwonych

Natalia Kropska w sobotę spisała się najlepiej ze startujących tego dnia dziesięciorga Biało-Czerwonych, którzy przeważnie kończyli rywalizację na pierwszym pojedynku.

23-latka z Bytomia w drodze do finału stoczyła cztery zwycięskie walki. Najpierw pokonała przez ippon Kanadyjkę Isabelle Harris, a później w Niemki – Hannę Sedlmair (ippon) i Vivian Herrmann (waza-ari).

Kropska przegrała w finale z Hiszpanką Benitez

Kropska w półfinale zwyciężyła Holenderkę Kamile Nalbat przez ippon. W pojedynku o pierwsze miejsce kategorii 63 kg uległa (waza-ari) Hiszpance Arieli Sanchez Benitez.

Judoczka GKS Czarnych Bytom po raz pierwszy w karierze do rankingu olimpijskiego dodała 490 punktów.

Już 24 lutego zawody European Open wystarują na hali COS Torwar. W Warszawie również wystartuje Natalia.(PAP)