Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz przegrała pierwszy mecz o półfinał Pucharu Europy

W Bydgoszczy Dartom Bogoria Grodzisk triumfowała 3:2, ale jeszcze nic straconego, awans wciąż można wywalczyć w rewanżu.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk 2:3

Wyniki: Ursu - Badowski 3:1 (10:12, 11:9, 11:9, 11:5). Caballero - Redzimski 1:3 (9:11, 10:12, 11:8, 8:11),
Grela - Gionis 1:3 (7:11, 9:11, 11:7, 7:11), Ursu - Redzimski 3:0 (12:10, 16:14, 11:1), Caballero - Badowski 2:3 (11:5, 6:11, 11:7, 9:11, 5:6).

Rok temu oba kluby rywalizowały w finale LOTTO Superliga, a teraz powalczą o awans do półfinału Pucharu Europy Lepszy w tej parze spotka się z Dekorglassem Działdowo, który 2-krotnie wygrał 3:0 z austriackim Solex Consult Wiener Neustadt.

Pierwszy mecz o półfinał trwał ponad trzy godziny i został rozstrzygnięty w tie-breaku ostatniego singla. Carlos Caballero dwa razy prowadził w setach z Marcinem Badowskim, ale były gracz Gwiazdy odrabiał straty, a w tie-breaku wygrał decydującą piłkę przy remisie 5:5 i serwisie Hiszpana.

Wcześniej dwa punkty dla gospodarzy zdobył Vladislav Ursu, który pokonał w czterech setach Badowskiego i w trzech Miłosza Redzimskiego.

Co ciekawe, Niedawno Artur Grela i Miłosz Redzimski wystąpili razem w grze deblowej w turnieju WTT Contender w Doha, a już wkrótce znowu razem w barwach reprezentacji Polski zagrają z Danią w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy.

Rewanżowy mecz o półfinał Pucharu Europy 10 lutego w Grodzisku Mazowieckim.