Maraton Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki trwa. Odsłona trzecia - zdjęcia

Dariusz Knopik
Mołdawianin Vladislav Ursu (przodem) i Japończyk Takuya Jin (plecami) stworzyli świetne widowisko na inaugurację meczu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki Tomasz Czachorowski
W 13. kolejce Lotto Superligi tenisa stołowego Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz podejmował Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. To było trzecie spotkanie między tymi drużynami w ciągu niespełna dwóch tygodni.

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Mecze: Vladislav Ursu - Takuya Jin 3:1 (14:16, 11:7, 11:8, 11:6), Artur Grela - Panagotis Gionis 0:3 (8:11, 11:13, 9:11), Taku Takakiwa - Marek Badowski 1:3 (10:12, 11:7, 11:13, 11:13), Ursu - Gionis 1:3 (4:11, 2:11, 11:4, 6:11).

Dwa poprzednie mecze obie drużyny rozegrały w ramach ćwierćfinału Pucharu Europy. Bydgoszczanie u siebie wygrali 3:2, ale przegrali na wyjeździe 0:3 i odpadli z rozgrywek. Liczyli na rewanż w Lotto Superlidze. Poniedziałkowe spotkanie w Bydgoszczy było meczem na szczycie, bo spotkały się drugi zespół z liderem.

Zaczęło się od meczu Mołdawianina Vladislava Ursu z Japończykiem Takuyi Jinem. Już pierwszy set przyniósł wiele emocji. Zawodnik Polskiego Cukru Gwiazdy cały czas w nim przegrywał, ale doprowadził do remisu 10:10. Doszło do zaciętej walki, którą przegrał. Jednak w trzech kolejnych setach był już wyraźnie lepszy.

Artur Grela, chociaż walczył zacięcie, to musiał uznać wyższość Greka Panagotisa Gionisa w trzech setach.

Japończyk Taku Takakiwa z Markiem Badowskim wyraźnie wygrał jednego seta, ale w trzech przegrał na przewagi.

Mecz mógł przedłużyć Ursu, ale przegrał dwa sety bardzo wyraźnie. W drugim przegrywał aż 0:9! Wygrał pewnie trzeciego, ale w czwartym znowu był gorszy.

To była szósta porażka bydgoszczan w siedmiu ostatnich meczach ligowych z ekipą z Grodziska Mazowieckiego.

W następnym meczu Polski Cukier Gwiazda podejmie Polonię Bytom. Spotkanie zaplanowano na 15 marca w piątek na godz. 18.