Polskie siatkarki rozbiły Wenezuelę 3:0

(Źródło: onet.pl)
W spotkaniu na igrzysk olimpijskich w Pekinie polskie siatkarki rozbiły Wenezuelę 3:0 (25:12, 25:12, 25:20).

Jest to pierwsza wygrana naszych siatkarek na igrzyskach od prawie 40 lat. Ostatnie zwycięstwo Polki odniosły w Meksyku 25 października 1968, pokonując Peru 3:1 (15:10; 14:16; 15:9; 15:8).

Pierwszego seta Polki rozpoczęły bardzo dobrze i po dwóch blokach na rywalkach szybko osiągnęły przewagę, którą systematycznie powiększały także po przerwie technicznej. Rywalki popełniały błędy i przed drugą przerwą techniczną przegrywały z naszym zespołem 8:16. Do końca seta Polki dominowały i wygrały tę partię do 12.

Drugi set także przebiegał pod dyktando naszego zespołu. Polki grały swobodnie i szybko osiągnęły przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną nasze siatkarki schodziły, prowadząc 8:6. Po powrocie na boisko znakomicie zaczął funkcjonować polski blok i Polki szybko odskoczyły przeciwniczkom na pięć punktów (12:7). W kolejnych akcjach rywalki zrewanżowały się udanymi akcjami w bloku i zniwelowały naszą przewagę do trzech "oczek" (12:9). Przed przerwą techniczną Polki znowu powiększyły prowadzenie po znakomitych zagrywkach Katarzyny Gajgał i atakach Małgorzaty Glinki z kontry (16:10). Do końca seta podopieczne trenera Bonitty powiększyły jeszcze znacznie przewagę i wygrały ponownie do 12. W końcówce tej partii na boisku pojawiła się Anna Barańska.

Trzeci i ostatni set przypominał poprzednie. Siatkarki Bonitty znowu rozpoczęły bardzo dobrze i szybko prowadziły już 6:1, a na przerwie technicznej 8:3. Trener Bonitta przy dużej przewadze swojego zespołu dokonał kilku zmian. Na boisku pojawiły się Sadurek, Kaczor i Barańska. Przed drugą przerwą techniczną nasz zespół prowadził 16:10. Po powrocie na parkiet nasze zawodniczki dopełniły formalności i pokonały Wenezuelki do 20.

Kolejne spotkanie Polki rozegrają w niedzielę, a ich rywalkami będą Amerykanki.

Jeśli nasze zawodniczki pokonają zespół USA, to mają jeszcze szansę na awans do ćwierćfinału. Polki muszą jednak liczyć jeszcze na korzystne wyniki pozostałych spotkań w naszej grupie.

Polska - Wenezuela 3:0 (25:12, 25:12, 25:20)

Polska: Katarzyna Skorupa, Katarzyna Skowrońska, Agnieszka Bednarek, Katarzyna Gajgał, Małgorzata Glinka, Milena Rosner, Mariola Zenik (libero)