Pomorzanin wygrał po karnych z Grunwaldem Poznań

(DARK)
Pomorzanin Toruń zrobił pierwszy krok ku mistrzostwu Polski. Po dramatycznym meczu zakończonym karnymi zagrywkami torunianie pokonali Grunwald Poznań.

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań

2 POMORZANIN (0)
2 GRUNWALD (0)

Bramki: Rafał Kamiński (42, 48) - Artur Mikuła (58 - kr, 70 - kr). Karne zagrywki: 0:1 - A. Mikuła, 1:1 - Krystian Makowski, 1:2 - Tomasz Dutkiewicz, 2:2 - Rafał Szrejter, 3:2 - K. Makowski, 3:3 - A. Mikuła, 4:3 - Bartosz Żywiczka.

W 1. połowie brakowało wykończenia akcji, ale po przerwie dwa razy trafił Rafał Kamiński. Wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Szczególnie żal drugiego gola straconego już po regulaminowym czasie.

Dogrywka nie przyniosła rezultatu i o wyniku meczu zdecydowały karne zagrywki. Pierwsza seria nie przyniosła rozstrzygnięcia. W szóstej zagrywce Domachowski po raz drugi okazał się lepszy od Marcina Strykowskiego.

Teraz rywalizacja przenosi się do Poznania. Drugi mecz w sobotę o 16. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowane jest na niedzielę na godz. 12.

Inne wyniki O 3. miejsce: AZS AWF Poznań - Pocztowiec Poznań 3:4; O 5. miejsce: LKS Rogowo - Warta Poznań 4:1 (3:0). Bramki: Karol Majchrzak 3, Tomasz Karpiński; o 7. miejsce: LKS Gąsawa - Start Gniezno 4:3 (3:3, 1:1). Bramki: Kacper Karge 2, P. Mazany, Mikołaj Jułga.