https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pościg za pijanym kierowcą seicento. Kierowca zatrzymał się dopiero, gdy uderzył w bok mercedesa

(dan)
archiwum
Zatrzymany przez brodnickich policjantów 35-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (19 czerwca) około godziny 15. Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że drogą krajowa nr 15 w kierunku miasta jedzie pijany kierowca seicento. Na skrzyżowaniu ulic Sądowej i Sienkiewicza w Brodnicy, funkcjonariusze zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Policjanci dali kierowcy sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Mężczyzna siedzący za kierownicą fiata nie reagował, po czym kontynuował jazdę ulicą Sienkiewicza zwiększając prędkość.

- Kierowca ten nie stosował się do przepisów ruchu drogowego, wyprzedzał inne pojazdy w rejonie skrzyżowań, a także przejść dla pieszych, narażając tym samym innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W rejonie kolejnego skrzyżowania, kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok mercedesa, po czym zatrzymał pojazd - relacjonuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z brodnickiej policji.

Policjanci wyciągnęli kierowcę zza kierownicy rozbitego auta i obezwładnili go.

- Mężczyzna był agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Nie wykonywał ich poleceń, stawiał czynny i bierny opór, szarpał funkcjonariuszy za umundurowanie, znieważył ich słownie, próbował ugryźć jednego z policjantów, a także groził pozbawieniem życia. Mężczyzna został przetransportowany do brodnickiej komendy - dodaje Łukaszewska.

Okazało się, że 35-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu brodnickiego trafił do policyjnego aresztu. Spędzi tam najbliższe 3 miesiące. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie nietykalności funkcjonariuszy, znieważenie ich, a także za kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Osobno przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie dotyczące popełnionych wykroczeń w ruchu drogowym podczas pościgu, spowodowanie kolizji drogowej i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, prowadzenie pojazdu bez aktualnej polisy ubezpieczeniowej i braku dokumentu prawa jazdy.

Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska