Potężny huk w Bydgoszczy. Mieszkańcy są zaniepokojeni...

  Potężny huk w Bydgoszczy. Mieszkańcy są zaniepokojeni [więcej informacji]

  mc

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kilka minut po godz. 9.30 mieszkańcy usłyszeli niepokojący grzmot. Według kilku relacji, odgłos dochodził z górnego tarasu miasta, z okolic Kapuścisk, bądź - Wyżyn.
  Okazało się, że tajemniczy dźwięk to nic innego jak hałas, który towarzyszył wojskowemu samolotowi przy przekraczaniu bariery dźwięku.

  Okazało się, że tajemniczy dźwięk to nic innego jak hałas, który towarzyszył wojskowemu samolotowi przy przekraczaniu bariery dźwięku. ©fot. sxc.hu

  Zobacz


  Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz  - Nie wiem, co to mogło być - mówi pan Hilary Murawski ze Śródmieścia. - Właśnie szedłem do pracy, gdy usłyszałem potężny huk. Według mnie dochodził z Kapuścisk. Równie dobrze jednak mógł dobiegać z Wyżyn.

  Kilkanaście minut po zdarzeniu nie było jeszcze wiadomo, co spowodowało odgłos, który słyszeli mieszkańcy.

  Tajemnica huku jednak już się wyjaśniła. Okazało się, że huk to nic innego jak dźwięk przekraczanej bariery dźwięku. - Po prostu w Wojskowych Zakładach Lotniczych odbył się próbny lot jednego z samolotów ponaddźwiękowych - tłumaczy Zbigniew Skrycki, szef Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  Skrycki dodaje, że dziękuje bydgoszczanom za czujność: - Takie głosy mieszkańców są bardzo cenne. Dzięki nim możemy reagować jeszcze szybciej. Każde zgłoszenie i niepokojące doniesienia sprawdzamy na bieżąco.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (28)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (28) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy