Potrzebujesz funduszy na rozbudowę infrastruktury medycznej?

Materiał partnera zewnętrznego RPO
Modernizacja szpitala, zakup aparatury, inwestycje na oddziałach - to tylko przykłady projektów, które mogą zostać zrealizowane dzięki marszałkowskiemu wsparciu. Fundusze z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego ułatwią powrót do zdrowia pacjentom.

Zdążyliśmy się przekonać, że warto z nich korzystać. Środki przyznane w ramach poprzedniej perspektywy unijnej odmieniły szpitale w naszym województwie. Na długiej liście beneficjentów znalazł się systematycznie modernizowany Szpital w Chełmży. Dotacja z naszego RPO pozwoliła też na wyposażenie pracowni hemodynamicznej w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, co umożliwia wykonywanie skomplikowanych badań serca. Środki z RPO zdobył również Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy.

Pacjent przede wszystkim

- Podobnych inwestycji zrealizowanych z RPO jest mnóstwo. Wciąż powtarzam, że efektem końcowym, na którym nam zależy jest zadowolenie pacjenta. Musimy burzyć ograniczenia w dostępie do nowoczesnej opieki zdrowotnej. Nasza oferta wsparcia podmiotów leczniczych właśnie temu służy - podkreśla Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
O ogromnym zaangażowaniu naszego województwa w rozwój służby zdrowia świadczy również projekt Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Plac budowy odwiedził Vytenis Andriukaitis, komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Cieszę się, że mogę zobaczyć jak ten projekt jest realizowany. Jestem pod wrażeniem - mówił komisarz.

Ta imponująca inwestycja jest pierwszym w Polsce przedsięwzięciem finansowanym nie tylko z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale i z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Pierwszych pacjentów nowy szpital na Bielanach przyjmie pod koniec 2019 roku.

RPO 2017

Środki czekają!

Urząd Marszałkowski przygotował konkursy skierowane do podmiotów leczniczych w Kujawsko-Pomorskiem. Pierwszy z nich - dla szpitali powiatowych - został już ogłoszony. W jego ramach dofinansowanie mogą uzyskać samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej oraz niepubliczne placówki medyczne, które udzielają świadczeń w zakresie leczenia szpitalnego na podstawie umowy z NFZ. Wnioski o dotacje można składać do 31 lipca 2017 roku.

Przyszli beneficjenci mogą ubiegać się o dotacje na zakup sprzętu medycznego oraz niezbędne inwestycje, takie jak budowa nowego oddziału szpitalnego czy dostosowanie budynku do potrzeb osób starszych oraz z niepełnosprawnościami.
Informacje o drugim konkursie - skierowanym do szpitali wojewódzkich - pojawią się w najbliższych tygodniach.

**

Marszałkowskie fundusze unijne dla podmiotów leczniczych**

Inwestujemy w zdrowie

Sprawdź, jakie to proste!

Kto może skorzystać?
• Samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej, czyli publiczne szpitale i przychodnie
• Niepubliczne placówki medyczne, które udzielają świadczeń na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia

Na co można otrzymać dotację?

• Modernizacje budynków szpitalnych np. dostosowanie ich do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami
• Zakup sprzętu medycznego

Inwestycje i zakupy muszą być związane z opieką medyczną:

• dla osób z problemami układu krążenia, układu oddechowego, układu kostno-stawowego, układu mięśniowego oraz z chorobami nowotworowymi i psychicznymi
• ukierunkowaną na zmniejszenie liczby osób niepracujących ze względu na stan zdrowia i ograniczenia w dostępie do świadczeń zdrowotnych
• w zakresie ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz innych specjalności zajmujących się leczeniem dzieci

Od czego zacząć?

Trwa nabór w kolejnych konkursach funduszy unijnych. Sprawdź, jakie to proste.

Chcesz zdobyć dofinansowanie? To proste. Oczywiście, podstawa to dobry pomysł i przemyślany plan. Masz to? Jeśli tak, to wejdź na stronę www.rpo.kujawsko-pomorskie.pl lub odwiedź jeden z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Tam znajdziesz wszystkie informacje na temat naboru wniosków i rodzajów finansowania Twojego projektu.

Czekamy na Twój wniosek
Wniosek składa się w wersji papierowej i elektronicznej. Formularz dostępny jest na stronie www.gwd.kujawsko-pomorskie.pl

RPO 2017