https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat radziejowski - Szkoły - bez dzwonka, ławek i klasówek. Ale z programem

jm
Szkoły są puste, ale to nie oznacza, że nie są prowadzone lekcje. Są prowadzone w sposób zdalny, poprzez różne formy elektronicznej łączności.

Jak to się sprawdza? Lekcje bez tablicy, ławek, wykładów, odpytywania i klasówek?

W Radziejowie można sprawdzić, co wisi w powietrzu

- W naszej szkole ten system wprowadziliśmy bardzo wcześnie, od samego początku, jak tylko wiadomo było, że będzie przerwa w nauce - zapewnia Jacek Malinowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKU w Przemystce. - Od razu zwołaliśmy zebranie nauczycieli, spotkaliśmy się z uczniami i zdecydowaliśmy o prowadzeniu zajęć przez dostępne media, czy to dziennik elektroniczny, grupy społecznościowe, pocztę elektroniczną, skape i inne. To nie jest takie proste w naszym przypadku, gdy wielu uczniów mieszka na terenach wiejskich, a tu z elektroniczną łącznością bywa różnie. Ale jak na razie nasze wysiłki przynoszą efekty. Uczniowie mają kontakt z nauczycielami, którzy przygotowują kolejne tematy prac, po ich wykonaniu sprawdzają je, wymieniają się uwagami. Poza tym, każdy uczeń może skonsultować się z nauczycielem w szkole, po uprzednim umówieniu się z nim. Niestety, bardziej martwią mnie egzaminy maturalne. W naszej szkole do matury w tym roku ma przystąpić stu dwudziestu uczniów.
Podobne nauczanie za pomocą mediów elektronicznych prowadzone jest w innych szkołach powiatu radziejowskiego. W Miejskim W

W Zespole Szkół w Radziejowie projekt polega na tym, że dziennik elektroniczny uonet staje się główną platformą komunikacyjną na linii nauczyciel - uczeń. Zadania i polecenia są opisywane w module zadania domowe - informuje dyrektor Remigiusz Koźmiński. - Uruchomiliśmy też usługę Google Suite z alikacją classroom. Proszę uczniów o zaglądanie po zalogowaniu się każdego dnia o godzinie 8. Mają za zadanie wykonać zlecone prace oraz zgodnie z poleceniem nauczyciela wykonać zadania. Korzystamy z różnych możliwych i dostępnych narzędzi, nie wszyscy też uczniowie maja dostęp do internetu. I choć pojawiają się problemy z łącznością, to staramy się sobie radzić.

W szkole w Osięcinach każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym. W nauczaniu wykorzystana jest komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych - informuje na stronie szkoły dyrektor Andrzej Polaszek.

Niepubliczna szkoła podstawowa w Pocierzynie. - Przez tydzień prowadziliśmy zdalne nauczanie. W tym tygodniu poszerzamy kształcenie na odległość realizując podstawę programową z możliwością wystawiania ocen informuje dyrektor Anna Rosińska. - Ten czas wymaga od nas pełnej mobilizacji i współpracy. Dziękuję rodzicom za współpracę i pomoc. My, nauczyciele, dołożymy wiele starań, aby zdalne nauczanie, które jest nowym doświadczeniem, odniosło pozytywny skutek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

trojka dzieci wdomu od 3 do 8 klasy,czy ci dyrektorzynie wiedza,ze nie mozna sie uczyc gdy jest jeden komputer stary i co chwile sie wylacza,panowie nie klamcie-nie wypada

m
matka

lipa do kwadratu-nie moze sie syn polaczyc,internet sie rwie, nie umiemy pomoc

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska