MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat tucholski. Dla kogo granty? Zgłoście się do Starostwa!

Anna Klaman
Anna Klaman
Maksymalna wysokość dotacji to 4 tys. zł
Maksymalna wysokość dotacji to 4 tys. zł Archiwum
Do 28 lutego wszystkie organizacje działające na terenie powiatu tucholskiego (w tym także koła gospodyń wiejskich) mają czas na składanie wniosków w ogłoszonym przez zarząd powiatu tucholskiego konkursie na działania z zakresu pożytku publicznego.

Na zadania z zakresu kultury i sztuki, ratownictwa i ochrony ludności, turystyki i krajoznawstwa, jak też pomocy w zabezpieczeniu wkładu własnego do projektów przeznaczone jest 47 tys. zł, czyli o 7 tys. zł więcej niż w roku 2022. Projekty muszą mieć charakter co najmniej powiatowy, a maksymalna wysokość dotacji może wynieść 4 tys. zł.

Gdzie po formularze?

Pełna dokumentacja konkursowa, w tym formularze, terminy i sposób zgłaszania ofert znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Tucholskiego oraz w gablocie w Starostwie Powiatowym w Tucholi przy ul. Pocztowej 7.
W razie pytań należy kontaktować się mailowo pod adresem [email protected] lub telefonicznie pod numerem 52 55 90 738.
W ubiegłym roku dofinansowanie w konkursie otrzymało 12 inicjatyw społecznych takich jak piknik historyczny, festyn poetycki, ćwiczenia z zakresu ratownictwa i ochrony ludności, wspólne śpiewanie, rajd rowerowy, rozwój atrakcji turystycznych itp.

Kto zasiądzie w komisji?

Jak więc widać, jest to szerokie spektrum działań, wszystkie one wpisują się jednak w priorytetowe obszary programu współpracy powiatu tucholskiego z organizacjami pozarządowymi.
Kto będzie oceniał, komu należy się dotacja? W Starostwie zdecydowali się zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych do współpracy podczas prac komisji konkursowej oceniającej wnioski. Zadaniem członków komisji jest przejrzenie ofert konkursowych i uczestnictwo w posiedzeniu lub posiedzeniach komisji. Praca w komisji ma jednak charakter społeczny. Zgłoszenia należy dosyłać do 22 lutego na adres e-mail [email protected] (podając: imię, nazwisko, nazwa reprezentowanej organizacji, numer telefonu).

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska