Zamknij

Gazeta Pomorska

Pracowity czas dla strażaków z powiatu chełmińskiego [zdjęcia]

Strażacy mieli w ostatnich dniach bardzo dużo pracy. Interweniowali przy pożarach - dachu, samochodu, usuwali powalone drzewa i wypompowywali wodę z

Nadesłane OSP Unisław

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/9] Następne

Pracowity czas dla strażaków z powiatu chełmińskiego [zdjęcia]

Strażacy mieli w ostatnich dniach bardzo dużo pracy. Interweniowali przy pożarach - dachu, samochodu, usuwali powalone drzewa i wypompowywali wodę z zalanych budynków.

W Unisławiu, przy ul. Parkowej, paliło się ocieplenie dachu w budynku wielorodzinnym. Mieszkańcy opuścili budynek, a druhowie z OSP Unisław przy użyciu pił do cięcia betonu i stali oraz sprzętu burzącego wykonali dwa otwory w poszyciu dachu.
Podali prąd wody na palące się ocieplenie dachu - około 30 cm celulozy i ugasili pożar. Straty oszacowano na 10 tys. złotych. Ze względu na upalny dzień praca dla wszystkich ratowników z OSP Unisław i OSP Grzybno oraz JRG Chełmno była bardzo utrudniona.
Z kolei w Ostrowie Świeckim palił się z kolei pień wierzby. Podano prąd wody z szybkiego natarcia na źródło ognia i go ugaszono.

W Grubnie strażaków wezwano do całkowicie objętego pożarem fiata cinque-cento, który był zaparkowany na polnej drodze. Ratownicy szybko poradzili sobie z ogniem.

Z kolei mieszkaniec Kosowi-zny poprosił strażaków o pomoc. Właściciela budynku przy ul. Chełmińskiej chciał, aby wsparli go w zabezpieczeniu plandeką przeciekającego dachu płaskiego budynku mieszkalnego. Ratownicy rozłożyli plandekę na dachu.
Natomiast w Unisławiu, przy ul. Magazynowej, rozlał się olej na jezdni . Musiał wyciec z jakiegoś pojazdu. Ruch na odcinku objętym działaniem strażaków odbywał się wahadłowo. Olej posypano proszkiem pumeksowym, a następnie przy pomocy sprzętu burzącego uprzątnięto jezdnię i przywrócono ruch.

Ponadto, ratownicy z powiatu dziewięć razy usuwali powalone drzewa i konary z zablokowanych jezdni w: Chełmnie, Napolu, Unisławiu, Płutowie, Falęcinie, Bągarcie, Bajerzu oraz w Brukach Unisławskich.

Aż siedem razy nasi ratownicy wyjeżdżali wypompowywać wodę z zalanych ulic i piwnic w: Bajerzu, Papowie Biskupim, Trzebczu Szlacheckim, Zegartowicach oraz Firlusie. Poza tym, dwukrotnie wzywano ich do usunięcia gniazd owadów błonkoskrzydłych w Chełmnie.


Wideo: Kto zwykle zarządza domowym budżetem?/DDTVN

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy