W skład nowej Grudziądzkiej Rady Gospodarczej weszli prezesi dużych firm, spółdzielni, ale także przedstawiciele rzemiosła i osoby prowadzące małą działalność gospodarczą.
Prezydent Grudziądza liczy na aktywność nowej Rady Gospodarczej
Poprzednia Rada Gospodarcza przy prezydencie Grudziądza powołana została w 2019 r., ale o jej działaniach nie było jednak słychać. Na dodatek jej kadencja upłynęła wraz z końcem 2023 r., więc przez kilkanaście ostatnich miesięcy RGG formalnie nie było wcale.
- Poprzednia kadencja rady była wyjątkowa. Przypomnę, że to były czasy pandemii, przedsiębiorcy borykali się z innymi problemami i spotykaliśmy się być może zbyt rzadko - przyznaje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
Glamowski dodaje od razu: - Jestem przekonany, że nowa kadencja będzie zupełnie inna, rada gospodarcza będzie zdecydowanie bardziej dynamicznie działała. Myślę, że jest wiele rzeczy, które chcielibyśmy żeby rada opiniowała, ale też żeby inicjowała przedsięwzięcia gospodarcze.
- Głos biznesu jest przeze mnie zawsze brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, które dotyczą tego obszaru funkcjonowania miasta - zapewnia Glamowski.
Grudziądzka Rada Gospodarcza to organ doradczy i opiniodawczy dla włodarza miasta. Ma również możliwości inicjowania działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i zgłaszania propozycji rozwiązań dla lokalnych przedsiębiorców.
Nowa Rada Gospodarcza liczy na dobrą współpracę z władzami Grudziądza
A jak na swój udział w radzie zapatrują się jej członkowie?
Niezniechęcony małą aktywnością poprzedniej rady, jej członkiem ponownie został Zbigniew Tucholski, właściciel zakładu ślusarskiego z blisko 115-letnią historią. - Zgodziłem się, bo mieszkam w tym mieście i chciałbym, aby jak najbardziej się rozwijało. Myślę, że pan prezydent ma jakąś wizję, a my powinniśmy go wspierać w tym żeby była realizowana. Grudziądz w ostatnim czasie bardzo się zmienił i to ważne, żeby nie przyszło teraz jakieś spowolnienie, żebyśmy dalej się rozwijali.
Maciej Hennig, prezes Grudziądzkiej Spółdzielni Mleczarskiej w radzie będzie pierwszy raz. - Myślę, że jest to bardzo dobra inicjatywa. Jako średniej wielkości pracodawca w Grudziądzu, mamy swoje potrzeby, mamy również pomysły, które będziemy chcieli przedstawić - mówi Maciej Hennig. GSM obecnie zatrudnia 50 osób. I dodaje: - Lokalnie na pewno możemy sobie pomóc i wspólnie wypracować front, według którego będziemy się poruszać.
Nową Grudziądzką Radę Gospodarczą przy Prezydencie Grudziądza tworzą:
Anna Baranowska - spółka "Solgrud",
Jarosław Życzyński - przedstawiciel PKO BP SA,
Zbigniew Szymański - spółka "Vadain",
Artur Łyczek - firma Artur Łyczek Nieruchomości,
Mirosław Pietkiewicz - Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości,
Sebastian Rezmer - spółki "LMG" oraz "Invest-Hotel",
Radosław Zielke - "Elektrobud Grudziądz",
Zbigniew Tucholski - "Firma Tucholski",
Mariusz Nasieniewski - fotograf,
Jan Grabiński - Hotele Restauracje,
Emilia Szymula - spółka "La Rive",
Artur Prosotowicz - spółka "Epros",
Damian Drab - spółka "Lazy Cat",
Anna Mazurkiewicz - Nordhaus Nieruchomości,
Maciej Hennig - Grudziądzka Spółdzielnia Mleczarska,
Sławomir Wyrwicki - 3W Maszyny Budowlane.
Nie wszyscy jednak przyszli na środowe wręczenie aktów powołania.
Posiedzenia rady mają odbywać się regularnie, a jej członkowie nie będą otrzymywali wynagrodzenia za pracę w radzie.
Zdjęcia członków nowej Grudziądzkiej Rady Gospodarczej zobacz w naszej galerii poniżej:
Wokół firm i pracy w Grudziądzu
