Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Włocławka: "Sami nie przeprowadzimy rewitalizacji. Ważna jest współpraca z podmiotami prywatnymi"

Joanna Chrzanowska
Joanna Chrzanowska
„Witryna +” to jedna z propozycji miasta. 30 proc. dofinansowania nakładów koniecznych, na prace, które będą obejmowały opracowanie projektu budowlanego oraz graficznego na wykonanie witryny i reklamy lokalu usługowego
„Witryna +” to jedna z propozycji miasta. 30 proc. dofinansowania nakładów koniecznych, na prace, które będą obejmowały opracowanie projektu budowlanego oraz graficznego na wykonanie witryny i reklamy lokalu usługowego Joanna Chrzanowska
Milion złotych w budżecie miasta zabezpieczono na rewitalizację prywatnych nieruchomości. Właściciele lub użytkownicy wieczyści wnioski o dotacje mogą składać do 28 czerwca.

Wideo. Konferencja prasowa w sprawie rewitalizacji śródmieścia, 20 maja 2019 r.

Cztery propozycje dla właścicieli nieruchomości lub użytkowników wieczystych, znajdujących się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, ma włocławski ratusz.

- W rewitalizacji dużo się dzieje i będzie się działo jeszcze więcej - mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Procesu rewitalizacji nie przeprowadzimy jednak, bazując na urzędzie. Ważna jest współpraca z podmiotami prywatnymi.

Ratusz proponuje prywatnym właścicielom wsparcie finansowe w kilku wariantach. Pierwszy to „Inwestycja z klasą”. Można uzyskać 50 procent dofinansowania (nakładów koniecznych) na prace lub roboty, dotyczące tylko części wspólnych budynku. Z kolei „Remont krok po kroku” zakłada 30 proc. wsparcie. Z tego rozwiązania można również skorzystać, gdy chce się wyremontować lokal usługowy.

Kolejne rozwiązanie to „Witryna +”, a zatem 30 proc. dofinansowania nakładów koniecznych, na prace, które będą obejmowały opracowanie projektu budowlanego oraz graficznego na wykonanie witryny i reklamy lokalu usługowego. Ostatnia propozycja to „Historia się opłaca”, czyli wsparcie w 50 proc. nakładów koniecznych, na prace konserwatorskie i restauratorskie. Co ważne, aby uzyskać wsparcie, budynek wcale nie musi być wpisany do rejestru zabytków.

O pieniądze mogą ubiegać się właściciele nieruchomości lub użytkownicy wieczyści tych budynków, które znajdują się w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Obejmuje ona w całości ulice: 3 Maja, Bednarską, Browarną, Cygankę, Kowalską, Maślaną, Matebudy, Piekarską, Stary Rynek, Przechodnią, Przedmiejską, Rybacką, Rzemieślniczą, Srebrną, Szpichlerną, św. Jana, Tumską, Wiślaną, Zamczą, Zapiecek, Złotą i Żabią. Natomiast częściowo: Brzeską, Bulwary, Gdańską, Królewiecką, Łęgską, pl. Kopernika, pl. Wolności, Stodólną, Targową, Towarową, Wojska Polskiego, Wyszyńskiego, Zielony Rynek, Zduńską.

Szczegółowych informacji na temat wsparcia w SSR można zasięgnąć w wydziale gospodarowania mieniem komunalnym urzędu miasta. Pokoje nr 16 i 17, ul. 3 Maja 22.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska