Arkusz z prawdziwego egzaminu gimnazjalnego 2016
120 tysięcy gimnazjalistów z całej Polski we wtorek napisze próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017. Na początek – część humanistyczna.
Egzamin rozpocznie się we wtorek o godzinie 9 testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, dwie godziny później gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego. Na środę zaplanowano egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a na czwartek – z języków obcych.
Arkusze i klucze odpowiedzi zostaną opublikowane na stronie www.gieldagimnazjalna.pl następnego dnia po każdym egzaminie. Czyli w środę będą już odpowiedzi z części humanistycznej.
Aby próbny egzamin gimnazjalny OPERON 2016/2017 przebiegał bez zakłóceń, a wszyscy uczniowie mieli równe szanse na diagnozę, we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczyna się on tego samego dnia i o tej samej godzinie. W arkuszach znajdują się różne typy zadań, które weryfikują znajomość faktów, sprawdzają umiejętność ich łączenia, a także czytania ze zrozumieniem.
Harmonogram próbnych egzaminów gimnazjalnych
6 grudnia 2016 r. – Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem – CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA
09.00 – egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 minut)
11.00 – egzamin z języka polskiego (90 minut)
7 grudnia 2016 r. – Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem – CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA
09.00 – egzamin z przedmiotów przyrodniczych (60 minut)
11.00 – egzamin z matematyki (90 minut)
8 grudnia 2016 r. – Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem – JĘZYK OBCY (angielski, niemiecki)
09.00 – egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (60 minut)
11.00 – egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (60 minut)
Tak naprawdę dowiemy się we wtorek, choć w internecie jak zwykle młodzi ludzie szukają informacji o przeciekach. Nie ma jednak na nie co liczyć! Przecież to próbny egzamin i warto sprawdzić swoją faktyczną wiedzę.
Co było na prawdziwym egzaminie w tym roku? W tym roku na teście gimnazjalnym z języka polskiego uczniowie odpowiadali na pytania związane z fragmentem tekstu "Krzyżacy" Henryka Sienkiewicza, a także "Róża prawdziwa i sztuczna" Jana Sztaudyngera, "Zwykły dzień" Katarzyny Janowskiej oraz "Damy, rycerze, dżinsy" Tadeusza Rojka.