„Iskra Boża” to projekt, który przed laty wymyśliły dwie nauczycielki: Anna Rogalska i Aneta Olkowska. Od samego początku impreza budzi ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców, o czym za każdym razem świadczą tłumy wypełniające korytarze i aulę szkół salezjańskich.
Tegoroczny festiwal odbędzie się w piątek, 21 lutego o godzinie 17 w auli Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim. - Znów będziemy dzielić się talentami artystycznymi, sprawnościowymi, ale także zdolnością wspierania osób potrzebujących – zapowiadają organizatorzy. - Nasz festiwal to bardzo atrakcyjne występy artystyczne przeplatane profesjonalnie prowadzoną licytacją.
Dochód z licytacji i kiermaszu, podobnie jak w ubiegłym roku, zostanie przeznaczony na pomoc dla stowarzyszenia Radosny Zakątek. Ze wsparcia placówki korzysta grupa około 50 dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, deficytami, dysfunkcjami rozwojowymi oraz szczególnymi potrzebami edukacyjnymi z Aleksandrowa Kuj. i okolic.
- Problemem stowarzyszenia jest brak stałego finansowania i bazowanie tylko na ewentualnie wygranych projektach, do których zawsze trzeba dysponować wkładem własnym. A dzieci muszą otrzymywać pomoc nieprzerwanie, codziennie - mówią organizatorzy. - Tym bardziej, że stowarzyszenie dysponuje własnym zapleczem do prowadzenia zajęć – 6 specjalistycznymi pracowniami terapeutycznymi wyposażonymi w nowoczesne sprzęty i pomoce dydaktyczne, między innymi: pracownią edukacyjną z „Magicznym Dywanem Funtronic”, salą doświadczania świata, pracownią integracji sensorycznej i pracownią rehabilitacji ruchowej.
Chętni, którzy chcą włączyć się w realizację tegorocznej Iskry Bożej, mogą to zrobić na kilka sposobów – przynieść przedmioty lub ciasto do sprzedaży na kiermaszu, przekazać atrakcyjny gadżet bądź usługę na aukcję i oczywiście wziąć udział w imprezie.
Wśród skarbów, które będzie można wylicytować podczas imprezy znajdziemy m.in. spodenki i koszulkę z autografem Wilfredo Leona, siatkarza reprezentacji Polski; kartki z autografami czołowych polskich skoczków – Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Stefana Huli; porcelanowy świecznik i zdjęcie przekazane przez popularną aktorkę Małgorzatę Kożuchowską oraz grafiki stworzone przez artystę sztuk wizualnych Pawła Nowaka.
