Przedłuży się remont remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 Więcborku. Zdjęcia z placu budowy

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Sala gimnastyczna w więcborskiej podstawówce przechodzi kompleksowy remont
Sala gimnastyczna w więcborskiej podstawówce przechodzi kompleksowy remont UM Więcbork
Udostępnij:
W Więcborku trwa kompleksowy remont sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w połowie stycznia. Główne prace budowlane przedłużą się jednak do przełomu lutego i marca.

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się przebudowa wraz z rozbudową sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Więcborku. To największa inwestycja gminy, biorąc pod uwagę zeszłoroczne plany budżetowe. Sala z lat 70. ubiegłego wieku przechodzi całkowitą przemianę. Przypomnijmy, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sępólnie stwierdziła, że obiekt zagraża zdrowiu użytkowników. Budynek musiał zostać przebudowany tak, by spełniał aktualne standardy i wymogi sanitarne. Generalny remont był więc nieunikniony.

Jedyna taka z widownią

Sala została rozbudowana o 350 metrów kwadratowych. Jedna z bocznych ścian została wyburzona. W jej miejsce została dobudowana część, w której teraz znajdują się sanitariaty, szatnie, siłownia oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Stara część została przebudowana tak, by znalazły się pomieszczenia dla nauczycieli wychowania fizycznego i salka do zajęć tanecznych. Wymieniona została całkowicie stolarka okienna wraz z montażem rolet. Pojawiło się też nowe oświetlenie. Ściany czeka tynkowanie i malowanie. Całkiem nowe będzie wyposażenie obiektu. Lada dzień na plac budowy wejdzie firma, który wymieni parkiet na nową nawierzchnię z tworzywa sztucznego. Jednak „clou” całej inwestycji to budowa widowni na piętrze dobudowanej części dla około 200 osób.

- Mieszkańcy zwracali uwagę, że nie mamy na terenie gminy żadnej sali, w której byłaby możliwość pomieszczenia takiej liczby widowni. Organizowaliśmy fajny turniej tańca, przyjechało wielu rodziców, przyszły osób, które chciały obejrzeć – nie można było się pomieścić. Teraz będzie ta możliwość i różne wydarzenia sportowe będą się mogły właśnie tutaj odbywać – mówi Waldemar Kuszewski, burmistrz Więcborka.

Kiedy koniec prac?

Pierwotnie inwestycja miała zakończyć się w połowie stycznia, jednak prace się przedłużyły, przez co samorząd podpisał z głównym wykonawcą aneks do umowy. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku szkolnym dzieci będą mogły ćwiczyć już w nowej sali.

-Pod koniec roku podpisaliśmy aneks do umowy przedłużający termin realizacji. Widać, że prace idą dosyć sprawnie. Jednak mieliśmy problem na początku - wystąpiła kolizja z siecią Enea Operator, trzeba było kolizję usunąć. Także kilka innych elementów (dodatkowa izolacja na starej części obiektu, która była odkrywana, nowe pokrycie dachowe) spowodowało, że wydłużył się termin. Prace budowlane zakończą się do przełomu lutego i marca. Później będzie czas na uzyskanie pozwoleń od odpowiednich instytucji łącznie z pozwoleniem na użytkowanie. Na kwestie dokumentacyjne wszelkich odbiorów jesteśmy umówieni do 29 kwietnia – podkreśla Kuszewski.

Ze zmodernizowanej sali gimnastycznej będą mogli również korzystać mieszkańcy gminy, stowarzyszenia, instytucje oraz kluby sportowe.

Koszt inwestycji sięga 3,9 mln złotych. Samorząd dołoży jedynie 300 tysięcy złotych. Zdecydowana większość – 2,7 mln zł i 1,1 mln zł pochodzi z dofinansowania z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Remont sali gimnastycznej SP nr 1 w Więcborku - zdjęcia z placu budowy:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Pomorska
Dodaj ogłoszenie