https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przejścia dla pieszych w Bydgoszczy muszą być lepiej oznakowane!

Mateusz Mazur
Plac Piastowski, to jedno z kilku miejsc, gdzie nie ma znaku pionowego, inforumującego o przejściu dla pieszych. Przy kilku przejściach na osiedlu Leśnym również nie ma odpowiedniego oznakowania (np. przy pętli autobusowej).
Plac Piastowski, to jedno z kilku miejsc, gdzie nie ma znaku pionowego, inforumującego o przejściu dla pieszych. Przy kilku przejściach na osiedlu Leśnym również nie ma odpowiedniego oznakowania (np. przy pętli autobusowej). nadesłane
W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych zginęły cztery osoby. W tym na szczęście jeszcze nikt, ale lepiej dmuchać na zimne.

Wypadki do jakich dochodzi na przejściach dla pieszych często wzbudzają bardzo silne emocje. Szczególnie, gdy dotyczą dzieci. Przyczyn wypadków jest kilka. To zarówno nieostrożność kierowców i pieszych, ale również błędne oznakowanie.

Jak się okazuje w Bydgoszczy miejsc, gdzie na przejściach dla pieszych brakuje prawidłowego oznakowania nie brakuje. W szczególności dotyczy to braku znaków pionowych obok pomalowanej "zebry". - Przejście dla pieszych ze znakiem jest bardziej widoczne dla kierowców. Zawsze powtarzam to moim kursantom. Poza tym zimą, gdy ulice są zaśnieżone o pojawieniu się przejścia informuje przede wszystkim znak pionowy - twierdzi Rafał Rogalski, właściciel jednej z bydgoskich szkół jazdy.
Takich miejsc, gdzie nie ma znaków pionowych jest bez liku. Wystarczy wymienić kilka przejść na placu Piastowskim osiedlu Leśnym i w Fordonie.

Odpowiedzialny za ich montaż jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.- Bez odpowiedniego projektu nie możemy uzupełniać oznakowania - przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy bydgoskich drogowców. - Codziennie pełnimy jednak dyżury i obserwujemy to, co dzieje się na naszych drogach. Wskazanymi miejscami zajmie się nasz wydział utrzymania ruchu - zapewnia Kosiedowski.

Więcej wiadomości z Bydgoszczy na www.pomorska.pl/bydgoszcz.

Tyle, że takich miejsc, jak na zdjęciach jest zdecydowanie więcej. Montaż pionowego oznakowania mógłby w znaczącym stopniu poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Jak dowiedzieliśmy się od policjantów w zeszłym roku na przejściach dla pieszych w Bydgoszczy doszło do 35 wypadków. Zginęły cztery osoby, a 33 zostały ranne. Funkcjonariusze w te statystyki wliczają zarówno potrącenia pieszych i rowerzystów, jak i kolizje samochodowe.

- W tym roku natomiast na przejściach doszło do 13 wypadków . Na szczęście nikt nie zginął, ale 15 osób zostało rannych. Oczywiście zależy nam, aby takich wypadków było jak najmniej - informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Co zrobić, aby te statystyki poprawić? Może właśnie zadbać o oznakowanie? Drogowcy powinni to przemyśleć. Czekamy także na Państwa opinie na naszym forum.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Katarzyna

Przejścia dla pieszych przejściami, ale tego Pana, który przeprowadza pieszych przez ul. Nakielską przy ul. Wrocławskiej kierowcy niedługo zlinczują! Wyprowadza dzieciaki między samochodami na pół jezdni po czym wraca do kolegów, którzy czekają na niego z dalszą dyskusją. Stwarza ogromne zagrożenie!!!

 

Jeżdę codziennie ul. Nakielską i właściwie za każdym razem jest to samo. Mimo interwencji w pobliskiej szkole nic się nie zmieniło. Może warto się tym zainteresować zanim dojdzie do jakieś tragedii?

A
Alojzy Babel

Przejścia dla pieszych są źle oświetlone , zwłaszcza gdy pada deszcz lampy uliczne oślepiają kierowców zamiast oświetlać przejścia dla pieszych ... 

j
j23

Przejścia dla pieszych nie tylko trzeba dobrze i wyraźnie oznakować, ale i doświetlić.

Jest bardzo wiele przejść słabo oświetlonych przez latarnie uliczne i na nich po zmroku przechodnie są praktycznie niewidoczni.

Należałoby, śladem naszych zachodnich sąsiadów,  przejścia dla pieszych dodatkowo doświetlić, albo przenieść je w taki miejsca by istniejące latarnie je oświetlały.

U nas ( Bydgoszcz, Solec Kujawski, Włocławek ) jest wiele miejsc gdzie przejście dla pieszych jest usytuowane między latarniami, a wiec w najciemniejszym miejscu 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska