- To nasz prezent dla torunian - mówi Zbigniew Lisowski, dyrektor "Baja", a jednocześnie reżyser i scenarzysta opartej na schillerowskich tekstach "Pastorałki". _- Mam nadzieję, że wprowadzi nas wszystkich w świąteczny nastrój.
**_Widowisko na 11 okien
Półgodzinne widowisko rozgrywa się w jedenastu oknach Ratusza Staromiejskiego. Pojawiają się w nich klasyczne pastorałkowe postaci - obok Maryi z Dzieciątkiem i Józefa są też trzej królowie, zły Herod, Śmierć i Diabeł, Pastuszkowie i oczywiście piękne, śpiewające Aniołki. Nad wszystkimi - w najwyższym ratuszowym oknie - sprawuje swą pieczę Archanioł Gabriel.
Burza braw
**Aktorom towarzyszy czterdziestoosobowy chór - spośród niego wywodzą się właśnie "śpiewające anielice" - pod dyrekcją Krzysztofa Zaręby. Kolędy - w wielu interpretacjach - i tych klasycznych i tych nowoczesnych - przyjmowane były przez torunian burzą braw.
Aktorzy "Baja" zaprezentują się torunianom jeszcze dzisiaj i jutro - obydwa spektakle rozpoczynają się o 16.00.
Przybieżeli do Ratusza
(szym) Fot. Lech Kamiński

- Jakie piękne te aniołki w oknach - zachwycali się wczoraj po południu torunianie, którzy wybrali się na Rynek Staromiejski obejrzeć przygotowaną przez aktorów "Baja Pomorskiego" pastorałkę. Podziwiać będzie można ją jeszcze dzisiaj i jutro.